Materiał Partnera Ogród jako część reprezentacyjna domu

Ogród jako część reprezentacyjna domu

Teren zielony wokół domu bez wątpienia stanowi jego wizytówkę. Każdy, kto mija dane domostwo, kojarzy je właśnie z tym, co znajduje się dookoła budynku. Dlatego tak istotne jest, aby zadbać, żeby ogród przydomowy robił dobre wrażenie na mijających go przechodniach oraz na sąsiadach. Dla nich często aranżacja zieleni oraz sposób dbania o nią, jest wykładnikiem tego, jakimi ludźmi są właściciele domu.

Projektowanie ogrodów przydomowych

Ogród ma cieszyć jego bywalców - w końcu jest miejscem, w którym spędza się czas wolny, organizuje letnie przyjęcia czy pije kawę w ciepły dzień. Jak sprawić, by teren zielony wokół domu był zarówno funkcjonalny, jak i piękny? Dziś nie trzeba robić tego samemu. Z pomocą przychodzą firmy oferujące projektowanie oraz aranżację zieleni. Pracują tam architekci oraz ogrodnicy z wieloletnim doświadczeniem, stale podnoszący swoje kwalifikacje, dlatego można być pewnym, że spod ich rąk wyjdą projekty, które są w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającego klienta. Ponadto, warto zwrócić uwagę na to, aby firma wykonująca projekt kierowała się najnowszymi trendami obecnymi w światowym ogrodnictwie.

Projekt ogrodu i co dalej?

Część firm działa kompleksowo,  oprócz projektu ogrodu, proponuje klientom  profesjonalną realizację ogrodu według wcześniej przygotowanego planu oraz oferuje późniejsze wsparcie przy pielęgnacji założonego ogrodu . Jedną z takich firm  jest pracownia mająca siedzibę w Dłużce, w powiecie mińskim, na terenie województwa mazowieckiego - Green Partner Pracownia Architektury Krajobrazu. Jej oferta obejmuje  kompleksowe wykonanie terenu zieleni, od projektu poprzez przygotowanie terenu , zniwelowanie go,  zakładanie trawników z siewu i rolki, jak i montaż systemu nawadniania,  oczek wodnych, kaskad lub fontann oraz wykonanie nasadzeń . Elementem, który dodatkowo pomaga się wyróżnić, jest oświetlenie pozwalające na stworzenie wspaniałego nastroju oraz elementy małej architektury ogrodowej.  Istotne jest, aby wykonaniem projektu oraz realizacją ogrodu zajmowały się osoby, dla których praca w ogrodzie, oprócz sposobu na zarobek, jest  przede wszystkim pasją i wyzwaniem.

Opieka nad ogrodem 

Piękny ogród to ten zadbany. Jednakże dziś, gdy większość ludzi prowadzi intensywny tryb życia, ciężko wygospodarować czas na opiekę nad przydomową zielenią. Także tutaj z pomocą przychodzi profesjonalna firma, dla której praca nie kończy się na projekcie i jego wykonaniu, ale także, zajmuje się ona opieką nad ogrodem. Przedsiębiorstwu można zlecić przycinanie krzewów i drzew, nawożenie roślin i trawnika, zwalczanie przeróżnych szkodników, a także zabezpieczenie roślin na zimę. Jeśli właściciele ogrodu nie mają czasu na podlewanie roślin, mogą skorzystać z systemu automatycznego nawadniania. Jego instalację w ofercie posiadają również niektóre firmy projektujące zieleń. Jeśli chcemy zaoszczędzić odzyskać czas dla siebie- firma Green Partner zainstaluje również robota koszącego trawę- wtedy inwestor ma czas na odpoczynek  i ogród nie musi mu spędzać snu z powiek .

Opracowanie:

Podziel się