Artykuł sponsorowany Od surowych stołów industrialnych, po pełną aranżację wnętrz!

Od surowych stołów industrialnych, po pełną aranżację wnętrz!

W Polsce panuje moda na przestrzenie industrialne, łączące w sobie elementy awangardy, a nawet retro styli. Surowość, duża ilość drewna, kamienia, czy szkła, to jedne z wyznaczników wnętrz, które wpisują się w poprzemysłową idee aranżowania przestrzeni. Dużą rolę w nich odgrywają przy tym stoły. Dowiedz się, jak powinny wyglądać te z prawdziwego „industrialnego” zdarzenia! Podpowiadamy Ci również, jak zaaranżować w iście poprzemysłowym porządku całe wnętrza…

Minimalizm formy

Stoły w stylu industrialnym przede wszystkim nie powinny posiadać licznych zdobień. Ich konstrukcja powinna być stosunkowo masywna, oraz jak najprostsza. Dominuje zatem kształt prostokąta lub kwadratu, które uwodzą przede wszystkim swoim stoickim spokojem. Podkreślić przy tym tutaj warto również to, że stoły industrialne przypominają niekiedy monolityczne konstrukcje, zamiast tych klejonych, czy też wierconych. Osiągane jest to dzięki specjalnym zabiegom wykończeniowym oraz produkcyjnym.

Warto wiedzieć! Jeśli decydujesz się na zakup industrialnego stołu warto, abyś postawił również na dodatki w tym samym stylu, mowa o lustrach, czy świecznikach. Pamiętaj przy tym, że loftowy mebel idealnie sprawdzi się także w przestrzeni w porządku klasycznym, skandynawskim, wiejskim, nowoczesnym, awangardowym, czy rustykalnym.

100% naturalizm

Stół w stylu industrialny wykonany ze sklejki? Taki pomysł niestety nie może się udać. Stół industrialny musi być wykonany tylko z wysokiego jakościowego drewna, odpowiednio suszonego oraz woskowanego specjalnymi preparatami ekologicznymi. Najczęściej stosuje się surowiec lity z dużą liczbą słojów, lub z pięknym naturalnym cieniowaniem. Jeśli chodzi o rodzaj drewna, warto skłaniać się ku stołom dębowym, olchowym, czy orzechowym. Najlepiej we wnętrzach industrialnych pasują zatem drzewa o ciemnych barwach! Pamiętać jednak należy również o jeszcze jednej własności. Drewno stołów industrialnych wielokrotnie nie ma dokładnie wyrównywanych krawędzi. Delikatne naturalne krzywizny są bardzo pożądane. Tak samo jest z sękami, śladami żerowania owadów, nadgryzieniami itp. Niedoskonałość, w tym wypadku staje się atutem i nie jest utożsamiana z niedbałością wykonania, czy brakiem solidności…

Industrialne wykończenie

Samo ciemne i masywne drewno, monolityczna konstrukcja, czy podążanie za ideą naturalizmu, nie pozwala tworzyć stołów industrialnych. Równie dobrze mogłyby być to wyroby porządku klasycznego, wiejskiego, rustykalnego, czy skandynawskiego. Jak zatem nadawany jest zatem przemysłowy charakter stołom? Wszystko dzięki pomysłowemu wykańczaniu. Nogi stołów, lub obrzeża mogą być wykonane z wysokiej jakości stali. Środek mebla może zaś odkrywać sporych rozmiarów otwór zasłonięty szkłem hartowanym. Pod nim można zaś umieszczać różnego rodzaju dodatki – liny marynistyczne, kraty metalowe, czy inne elementy stalowe kute np. w motywach roślinnych. Najbardziej niestandardowe rozwiązania mogą dotyczyć również elementów recyklingowanych. Przykład? Blat stołu stworzony ze starych litych i piękne obrobionych drzwi… Takimi pomysłami wyróżniają się jednak tylko najlepsi projektanci w Polsce i na świecie!

Stoły industrialnego „Made in Poland”

Polska od lat słynie z produkcji zarówno sieciowych mebli, jak i tych najlepszych gatunkowo, które eksportowane są w różne zakątki świata. Nic dziwnego, że nasze rodzime produkty o charakterze industrialnym również podbijają serca klientów całego globu. Wystarczy zapoznać się z konstrukcjami pracowni STEEL WOOD, aby w mig zakochać się w przemysłowych inspiracjach wnętrzarskich. Firma ta stworzyła bowiem wyjątkowe stoły duże w modelach PANTEON, SARGAS, TYTAN, WEZEN, SMOLAK, APOLLO, WERTIKA, oraz XAVIER, a one trafiają dzisiaj nie tylko do modnych loftów i apartamentów, ale także do kancelarii prawniczych, urzędów, czy restauracji i hotelów, a także do sal konferencyjnych korporacji…

Warto zatem zauważyć, że rozpoczyna się nowa dekada, w której moda na industrialny styl mebli będzie przodował. To dlatego takie pracownie, jak STEEL WOOD, które posiadają cenne nagrody i wyróżnienia, np. nominacje do „Orłów Meblarstwa”, przestały koncentrować się tylko na stołach, ale które tworzą także masę unikalnych konstrukcji ogrodowych, sypialnianych, czy dekoracyjnych. Mowa o półkach, szafach, szafkach, stoliczkach kawowych, lampach drewnianych i metalowych nocnych, o lustrach, ramach dla obrazów, o świecznikach i wielu innych unikalnych dodatkach. Podkreślić przy tym warto, że najlepsze pracownie otwarte są na nowości. W jakim kierunku ona podąża? Niedługo hitem wnętrzarskim staną się proste, surowe i naturalne meble drewniane, szklane i metalowe do łazienek oraz kuchni!

Ciekawostki i porady:

  • Loft oznacza z angielskiego strych lub poddasze, a oryginalny industrialny charakter wnętrz to plątanina kabli, rur, instalacji, połączona z kamieniem naturalnym, betonem, drewnem oraz szkłem. Obecnie loft to usposobienie przestronności;
  • Wnętrza industrialne mogą być tworzone nawet w kawalerkach i mieszkaniach w blokach, wszystko zależy od dodatków i mebli, a także od sposobów wykończenia wnętrz. Pamiętać należy o stosowaniu idei przestronności, a nawet open space’u.
  • Producenci płytek wyszli swoim klientom naprzeciw wprowadzając na rynek płytki imitujące beton i metal, a także drewno. Warto je dopasowywać wizualnie do zakupionych mebli.
  • Tworząc wnętrza industrialne stawiają przede wszystkim na przestronność i surową elegancję – to właśnie tym oraz naturą inspiruje się firma STEEL WOOD, która potrafi również „zamknąć” swoje pomysły w manufakturowych i dworskich akcentach.
  • Jeśli postawiłeś w swoim salonie na ascetyczne formy mebli, oraz surowy klimat wnętrza, ociepl pomieszczenie ciekawymi, również industrialnymi dodatkami – także z kolekcji STEEL WOOD – oraz pięknym i ciepłym oświetleniem sztucznym. Do łaski powracają również retro dywany. Postaw na tkaniny dekoracyjne vintage. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas