Artykuł sponsorowany Od jakich czynników uzależniona jest jakość zawiasów stosowanych w sofach, tapczanach i narożnikach?

Od jakich czynników uzależniona jest jakość zawiasów stosowanych w sofach, tapczanach i narożnikach?

Nie ma wątpliwości co do tego, że żaden element ruchomy mebli wypoczynkowych nie mógłby właściwie funkcjonować bez wykorzystania odpowiednich zawiasów. Ze względu na spore obciążenia eksploatacyjne te niepozorne komponenty muszą charakteryzować się najwyższą jakością. Aby jednak nie pozostawiać tego stwierdzenia w tak ogólnej formie, warto bliżej przyznać się kwestiom, które bezpośrednio wpływają na parametry wytrzymałościowe. Co jest zatem najważniejsze?

Z jakiego materiału?

Zawiasy, które akurat w przypadku tapicerowanych mebli wypoczynkowych odpowiadają najczęściej za poprawne działanie mechanizmów rozkładania, produkowane są z wysokogatunkowej stali. Grubość materiału uzależniona jest od umiejscowienia danego zawiasu oraz funkcji, jaką ma pełnić. Niemniej jednak wartość ta waha się ona od 2 do 3 milimetrów. Dla uzyskania jak najlepszych rezultatów w zakresie wytrzymałości stal poddawana jest cynkowaniu galwanicznemu.

Proces ten polega na chemicznym osadzeniu ochronnej warstwy cynku poprzez wykorzystanie odpowiednio przygotowanej kąpieli z roztworów zawierających ten właśnie pierwiastek. Tak rzetelne podejście do produkcji niesie ze sobą wiele praktycznych korzyści. Jakich konkretnie?

Po pierwsze zawiasy stają się kompletnie niepodatne na ewentualne oddziaływanie wilgoci, a co za tym idzie, na pojawienie się ognisk korozji. Po drugie natomiast, cynkowanie galwaniczne w przeciwieństwie do ogniowego, pozwala uzyskać lepsze rezultaty estetyczne, ponieważ nie pojawiają się tutaj charakterystyczne nierówności powłoki. To bardzo ważne w kontekście pozostałych i bardziej widocznych akcesoriów mebli wypoczynkowych takich jak m.in. haczyki, najazdy, nóżki, ramiona czy podpórki. Co jeszcze warto wiedzieć?Gdzie kupić zawiasy do mebli wypoczynkowych?

W dzisiejszych czasach zakup zawiasów do mebli nie jest traktowany w kategoriach wyjątkowo trudnego wyzwania. W sieci Internet znaleźć można wiele propozycji, które najczęściej przyciągają bardzo atrakcyjną ceną. Warto jednak podkreślić, iż kierowanie się jedynie wyznacznikami czysto ekonomicznymi często przynosi rezultaty odwrotne do oczekiwanych. Elementy takie zazwyczaj nie trzymają zadeklarowanych wymiarów, są podatne na uszkodzenia mechaniczne i niezbyt dobrze radzą sobie z wymagającą próbą czasu.

Dlatego też, aby mieć pewność, że zakupione zawiasy będą charakteryzowały się najlepszymi właściwościami użytkowymi, należy wziąć pod uwagę oferty rekomendowanych producentów takich jak firma Marex. To właśnie tutaj wszyscy zainteresowani mogą liczyć zarówno na indywidualne podejście do każdego zlecenia, jak i szeroko zakrojone doradztwo techniczne. Oferta opracowana jest z myślą o firmach oraz o klientach indywidualnych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas