Artykuł sponsorowany Nie tylko talerze... – akcesoria porcelanowe, które warto mieć

Nie tylko talerze... – akcesoria porcelanowe, które warto mieć

Wyroby porcelanowe, niegdyś dostępne jedynie najbogatszym, obecnie są bardziej powszechne, lecz wciąż cenione ze względu na swoją wyjątkową estetykę. Wśród nich znajdziemy nie tylko naczynia wchodzące w skład zastawy stołowej, ale również wiele innych akcesoriów, które z pewnością sprawdzą się w każdym domu.

Kubki z zaparzaczem

Porcelanowy kubek przyda się każdemu miłośnikowi liściastej herbaty lub ziół. Zaparzacz to porcelanowe sitko, dopasowane do kształtu kubka – po umieszczeniu w nim herbaty, kubek można zalać gorącą wodą i położyć na nim pokrywkę. Po kilku minutach wywar jest gotów, zaparzacz można wyjąć i cieszyć się wybornym smakiem bez pływających w esencji fusów.

Cukiernice i mleczniczki

Ten zestaw z kolei dedykowany jest smakoszom kawy lub herbaty z mlekiem – szczególnie przyda się podczas spotkań z przyjaciółmi. Niekiedy w skład zestawu wchodzi również tacka, ułatwiająca podanie go na stół, a także spajająca jego elementy w całość pod względem estetycznym.

Pojemniki kuchenne

Dostępne jako pojedyncze akcesoria lub w większych zestawach, idealne do przechowywania produktów sypkich, takich jak przyprawy, kawa czy herbata. W skład niektórych zestawów wchodzą niekiedy specjalne podstawki lub półeczki do powieszenia na ścianie.

Przyprawniki

Ten składający się z od 2 do 4 elementów zestaw jest niezbędny w czasie obiadu. W jego skład zazwyczaj wchodzi solniczka oraz pieprzniczka, niekiedy dodatkowo towarzyszą im pojemniki na ocet oraz oliwę. Zestaw najczęściej znajduje się na specjalnym stojaczku, ułatwiającym podawanie i przechowywanie.

Młynki do przypraw

Mówiąc o przyprawach nie można zapomnieć o młynkach, pozwalających zetrzeć np. ziarna pieprzu. Świeżo mielone przyprawy mają znacznie większą głębię smaku, niż proszek z torebki. 

Podgrzewacze i kominki

Każdy z pewnością doskonale zna problem herbaty stygnącej w dzbanku zanim zdążymy ją wypić. Rozwiązaniem tego problemu są podgrzewacze pod dzbanek. Wystarczy postawić na nich naczynie z herbatą, a pod spodem umieścić zapaloną świeczkę – jej płomień będzie utrzymywał stałą temperaturę esencji. Kominki są z kolei gadżetem dla miłośników olejków eterycznych. Składają się one z dwóch oddzielonych komór – do górnej nalewa się olejek o ulubionym zapachu, w dolnej zaś umieszcza się płonącą świeczkę. Wysoka temperatura sprawia, że olejek zaczyna parować, intensywnie uwalniając swój zapach do pomieszczenia.

Te oraz wiele innych akcesoriów porcelanowych znajdziemy w ofercie firmy Duo, importera i dystrybutora porcelany pochodzącej z całego świata.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter