Materiał Partnera Najważniejsze zasady dotyczące projektowania mebli

Najważniejsze zasady dotyczące projektowania mebli

Meble na wymiar to doskonały wybór dla osób i firm, które poszukują mebli o oryginalnym wzornictwie i unikalnym stylu. Sprawdzą się również wszędzie tam, gdzie potrzebna jest zabudowa meblowa o indywidualnych wymiarach. Takimi miejscami z pewnością są kuchnie w domach i mieszkaniach, gabinety lekarskie, hotele, czy apteki. Podstawą w produkcji mebli na zamówienie jest ich projekt. Sprawdźmy więc jakie są najważniejsze zasady projektowania mebli?

Jak projektuje się meble kuchenne?

Kuchenna zabudowa meblowa najczęściej jest wykonywana na podstawie indywidualnego projektu. Rzadko się bowiem zdarza, aby produkowane masowo, dostępne w sprzedaży gotowe moduły meblowe, które mają standaryzowane wymiary, mogły posłużyć do skomponowania funkcjonalnego umeblowania kuchni. W przypadku projektu taki problem nie występuje, ponieważ każdy element zabudowy można dopasować pod względem wysokości, szerokości, a nawet głębokości.

Zlecając zaprojektowanie mebli kuchennych np. firmie Meblox z Chrzanowa przekazujemy projektantowi swoje oczekiwania co do stylu zabudowy, jej kolorystyki, materiałów, z jakich meble mają zostać wykonane, a nawet rozwiązań technicznych, w które chcemy, aby zabudowa meblowa została wyposażona. Projektant nie tylko uwzględni nasze pomysły w projekcie, ale także podpowie jaki układ szafek, ich ilość, rozmieszczenie będzie najbardziej praktyczne w danej przestrzeni. Warto bowiem pamiętać, że zachowanie odpowiednich odległości i kolejności poszczególnych sprzętów AGD ma ogromny wpływ na komfort korzystania z kuchni.

Jak projektuje się meble do hoteli, biur i aptek?

Hotele, biura, gabinety lekarskie, czy apteki to miejsca, w których meble na wymiar stają się standardowym wyposażeniem. Umeblowanie tych obiektów wymaga zatem posiadania odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w zakresie projektowania tzw. mebli firmowych. Meble takie muszą charakteryzować się znacznie większą trwałością i odpornością, niż meble domowe, gdyż z racji swojego przeznaczenia są od nich intensywniej eksploatowane.

Dlatego poszukując podmiotu, któremu zlecimy projektowanie mebli, najlepiej skorzystać z usług firmy, która nie tylko projektuje meble, ale również sama je produkuje, a także przeprowadza ich montaż w miejscu przeznaczenia. Mamy wówczas pewność, że nasze zlecenie zostanie wykonane w sposób zgodny z projektem, komponenty i akcesoria użyte do produkcji mebli będą najwyższej jakości, a finalny produkt będzie zgodny z oczekiwaniami.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas