Artykuł sponsorowany Najważniejsze elementy umeblowania kuchni

Najważniejsze elementy umeblowania kuchni

Umeblowanie kuchni to elementy, które nie tylko wpływają na estetykę aranżacji, ale również przyczyniają się do funkcjonalności i wygody korzystania z pomieszczenia. Zabudowa kuchenna musi uwzględniać wszystkie potrzeby użytkowników – np. to, jak często korzystają z urządzeń i do jakich celów służy pomieszczenie. Inaczej wygląda kuchnia w domu jednorodzinnym, a inaczej w małej kawalerce. Jakie elementy umeblowania kuchni są najważniejsze?

Jakie meble są w kuchni najważniejsze?

Niewątpliwie najważniejszymi elementami wyposażenia kuchni, są szafki i blaty. Szafki dostępne są zarówno w wersji wiszącej, jak i stojącej. Modne są propozycje w tzw. zabudowie. Wybrany zestaw szafek powinien mieć odpowiednią wysokość i głębokość, aby gwarantować ergonomię użytkowania. Blaty kuchenne to z kolei obowiązkowy element do przygotowywania posiłku. Zbyt wysoki lub zbyt niski blat będzie negatywnie wpływać na zdrowie i kręgosłup użytkownika. Innymi podstawowymi elementami wyposażenia jest tzw. trójkąt roboczy, czyli zlew, lodówka i kuchenka.

Meble kuchenne – jak dopasować do pomieszczenia?

Pomieszczenia kuchenne mogą posiadać nietypowe kształty czy przestrzenie, które trudno jest samemu efektywnie zaaranżować. Dlatego doskonałym rozwiązaniem będzie wykonanie mebli kuchennych na wymiar. Do ich produkcji korzysta się z materiałów wysokiej jakości, które pochodzą od cenionych producentów. Meble kuchenne na wymiar Kuchrem proponują nowoczesne oraz klasyczne rozwiązania, które dotyczą różnych sposób przechowywania. W zależności od potrzeb można postawić zarówno na tradycyjne półki, jak i na nowoczesne szuflady. To szczególnie popularne rozwiązanie w niewielkich kuchniach, gdzie dzięki meblom na wymiar można maksymalnie wpłynąć na funkcjonalność przestrzeni.

O czym pamiętać urządzając kuchnię?

Projektowanie kuchni to zadanie, które wymaga doświadczenia i znajomości przepisów ergonomii. Dlatego warto skorzystać z pomocy doświadczonego projektanta, który zadba zarówno o walory estetyczne pomieszczenia, jak i o jego funkcjonalność. Dzięki temu powstanie zabudowa kuchenna, która uwzględni potrzeby użytkowników i wpłynie na estetykę całego wnętrza. Taka aranżacja będzie stanowić funkcjonalną, spójną całość i ułatwi użytkownikom przygotowywanie posiłków.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas