Artykuł sponsorowany Najpopularniejsze typy rolet wewnętrznych – jakie warto wybrać do domu? Rathal Żaluzje, Rolety, Moskitiery

Najpopularniejsze typy rolet wewnętrznych – jakie warto wybrać do domu? Rathal Żaluzje, Rolety, Moskitiery

Osłony okienne w domach są bardzo ważnym elementem wyposażenia wnętrz. Wybierane przez inwestorów najczęściej rolety można dopasowywać pod wieloma względami. Istnieje wiele typów rolet wewnętrznych, co pozwala zamontować takie, które będą nam najlepiej odpowiadać pod względem kontrolowania natężenia światła zewnętrznego czy wyglądu. Jakie rodzaje rolet warto wybrać do domu?

Klasyczne rolety materiałowe

Do najpopularniejszych rodzajów rolet wewnętrznych zdecydowanie zaliczają się modele materiałowe, często określane jako klasyczne. Stosuje się w nich tkaninę o stosunkowo niskiej przepuszczalności światła, która skutecznie uniemożliwia jego przedostanie się z zewnątrz do pomieszczeń lub reguluje natężenie w sposób wybrany przez użytkownika. Takie rolety charakteryzują się jednocześnie atrakcyjną ceną, a ich niewątpliwym atutem jest możliwość wyboru spośród wielu wersji kolorystycznych.

Oferowane materiały są bowiem proponowane w różnych odcieniach, a często spotyka się nawet na nich rozmaite wzory. Rolety materiałowe w swoim asortymencie posiada firma Rathal Żaluzje, Rolety, Moskitiery, która jest w stanie podjąć się ich przygotowania na wymiar, zrealizowania dokładnych pomiarów oraz zamontowania osłon w domu klienta. Rathal to specjalista w dziedzinie osłon okiennych, oferując szeroką gamę rolet, zasłon, żaluzji i karniszy elektrycznych. Wśród produktów znajdziemy m.in. rolety Impresja, Fantazja Lux, Mini oraz zasłony rzymskie RVS i Moderno. Firma proponuje także żaluzje wewnętrzne o różnych wymiarach i wykonane z różnych materiałów, np. aluminiowe Luna czy drewniane 50 mm. W ofercie Rathal dostępne są również przesłony zewnętrzne, takie jak moskitiery drzwiowe czy rolety zabezpieczające, a także systemy Screen i markizy. Firma oferuje napędy rurowe ROJAFLEX do automatyzacji osłon okiennych.

Coraz częstszym rozwiązaniem stosowanym w budynkach mieszkalnych są tzw. rolety dzień-noc. Dzięki nim regulowanie natężenia światła słonecznego jest jeszcze prostsze, a ich nowoczesny wygląd świetnie sprawdza się w modernistycznym budownictwie. Jakie jeszcze rozwiązania proponowane są przez firmy zajmujące się wykonaniem i montażem rolet wewnętrznych?

Efektywne zatrzymanie nadmiaru ciepła

Latem sporym problemem jest nagrzewanie się pomieszczeń wskutek niskiej efektywności zastosowanych w domu osłon okiennych. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem będą rolety termoizolacyjne. Skuteczna ochrona przed nadmiarem ciepła pozwala utrzymać komfortowe temperatury w pomieszczeniach, w których można również znacząco ograniczyć dopływ światła zewnętrznego. W tym wypadku dobrze sprawdzą się rolety zaciemniające, które również powinni zamontować wyłącznie profesjonaliści.

Niewłaściwa instalacja rolet wewnętrznych sprawia bowiem, że działają one nieprawidłowo, są nieestetyczne i nie spełniają swojego zadania. Dotyczy to także interesujących rolet rzymskich, które charakteryzują się nietuzinkowym wyglądem. Co ciekawe, dobry producent rolet wewnętrznych jest w stanie dopasować je nie tylko pod kątem koloru zastosowanych tkanin, prezentując odcienie na specjalnym wzorniku, ale może też zaproponować swoim klientom wybór prowadnic i kaset w podanych przez klienta odcieniach.

Opracowanie:

Rathal Żaluzje, Rolety, Moskitiery

Poznań , Szarotkowa 136

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter