Artykuł sponsorowany Najczęstsze błędy popełniane w trakcie produkcji rolet

Najczęstsze błędy popełniane w trakcie produkcji rolet

Produkcja osłon okiennych wymaga nie lada precyzji oraz doskonałego sprzętu takiego jak m.in. stoły do cięcia, windy montażowe, wykrojniki i wiele innych sprzętów, a także specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, bez którego niestety można popełnić istotne błędy. W poniższym artykule przedstawiamy najczęściej spotykane uchybienia w trakcie fabrykacji podczas procesu produkcji osłon okiennych. Zapraszamy do lektury.

Nieprawidłowości przy aretowaniu

Pierwszym zasadniczym błędem podczas produkcji osłon okiennych typu rolety jest nie aretowanie kurtyny (czyli pancerza). Na czym polega ten proces? Otóż w trakcie aretowania składa się kurtynę rolety, stosując przy tym zatyczki profili, co ma na celu uniemożliwienie przesuwania się profili kurtyny w swoim obrębie. Pominięcie tego procesu może skutkować zablokowaniem kurtyny np. o pokrywę boczną skrzyni, a tym samym uszkodzeniem produktu. Drugim błędem w trakcie produkcji osłon okiennych jest nieprawidłowe przeprowadzenie aretowania, czyli montażu zatyczek profili kurtyny, które należy wykonać zgodnie z instrukcją produkcyjną. Czym może więc zakończyć się niewłaściwe aretowanie? Prowadzi to zwykle do zmaksymalizowania przekroju roletowego kurtyny, a co za tym idzie zwiększenia średnicy nawojowej. To z kolei skutkować może nie pomieszczeniem kurtyny we właściwej skrzynce.

Pozostałe błędy przy produkcji osłon okiennych

Nieprawidłowe aretowanie to nie jedyny błąd, jaki nierzadko zdarza się przy produkcji osłon okiennych. Do innych częstych pomyłek tego typu należy:

  • nieprawidłowe cięcie profili — w tym celu należy stosować stołowe piły tarczowe, z tymże do sprawy należy podejść bez pośpiechu i z ogromną precyzją w celu uzyskania profili o równych i nie postrzępionych krawędziach. Szczególną ostrożność trzeba zachować w obszarach występowania perforacji;
  • używanie profili perforowanych na całej wysokości kurtyny — w takim przypadku zalecane jest bowiem używanie pierwszych 6 profili nie perforowanych w górnych elementach kurtyny. Jeśli tego nie dopilnujemy, to mogą powstać prześwity;
  • niewłaściwy montaż pierścieni zwiększających — tutaj trzeba zwrócić uwagę, by wkręty nie stykały się z siłownikiem podczas przykręcania nimi pierścieni zwiększających średnicę rury. W przeciwnym razie można w ten sposób uszkodzić siłownik;
  • niewłaściwy wymiar rury nawojowej — rury nawojowe muszą być cięte w sposób, który opisany jest w dokumentacji technicznej. Wymiar zależny będzie także od zastosowanego napędu, zabezpieczeń, a także fragmentów pośredniczących w instalacji obsadki. Jeśli nie zastosujemy się do tych zasad, to grozi to m.in. uszkodzeniem obsadek.

Jeśli chcą Państwo rozpocząć produkcję osłon okiennych, to polecamy zapoznanie się z ofertą sprawdzonego producenta maszyn do produkcji osłon okiennych Magnum Metal Sp. z o.o. Sp. k. ze Zduńskiej Woli, która oferuje szeroki wybór produktów najwyższej klasy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas