Materiał Partnera Na jaki rodzaj ogrzewania zdecydować się w łazience?

Na jaki rodzaj ogrzewania zdecydować się w łazience?

Raczej nikt nie lubi tego uczucia, gdy wychodzi z wanny lub spod prysznica i robi mu się niesamowicie zimno. Nie wspominając już o roli ciepła w łazience przy małych dzieciach w domu. Warto bardzo dobrze przeanalizować na jaki rodzaj ogrzewania się decydujemy, zwłaszcza na etapie projektu, gdyż od wybranego ogrzewania zależy też sposób instalacji. O czym pamiętać wybierając rodzaj ogrzewania?

Tradycyjny grzejnik

W dalszym ciągu najpopularniejszą techniką grzewczą są standardowe grzejniki łazienkowe – czyli drabinki. Przede wszystkim dobrze się upewnić jakie są parametry grzejnika oraz jaka jest jego moc. Parametry są podawane w następującej kolejności - temperatura zasilania - temperatura powrotu - temperatura w pomieszczeniu. Przy wyborze grzejnika tradycyjnego, pamiętajmy też, że rodzaj grzejnika zależy także od wielkości powierzchni łazienki. Standardowy grzejnik ogrzewa około 10 metrów kwadratowych. Profesjonalna kadra w dobrym salonie typu Hurtmet pomoże w wyborze odpowiedniej opcji. Grzejniki drabinkowe mają ten plus, że mogą równocześnie służyć za suszarkę dla ręczników. Poza tym można spotkać grzejniki w bardzo ciekawych i nowoczesnych formach. Dzięki czemu poza funkcją grzewczą z powodzeniem mogą pełnić funkcje estetyczne.

Ogrzewanie podłogowe

Warto wcześniej zastanowić się nad wyborem instalacji grzewczej, gdyż wpływa ona na kolejne działania. Na przykład, jeżeli decydujemy się na ogrzewanie podłogowe za pomocą mat grzejnych, to dobrze, żeby płytki były rozmiaru nie większego niż około 30cmx30cm. Dobrze nagrzewają się podłogi z marmuru lub terakoty. Wybór ogrzewania decyduje więc poniekąd o wyborze materiału i wystroju. Jeśli chodzi o ogrzewanie podłogowe, możemy wybrać również opcję za pomocą wody. Plusem jego jest to, że są niskie koszty eksploatacji, za to trzeba nieco więcej zapłacić przy instalacji. Ogrzewanie podłogowe, może być ogrzewaniem podstawowym wystarczającym na potrzeby całej łazienki. Może także pełnić funkcje ogrzewania wspomagającego, które daje efekt ciepłej podłogi. Należy wtedy zainstalować regulatory temperatury - najlepiej z zegarem sterującym, aby kontrolować wysokość temperatury i nie przesadzić z eksploatacją. Warto poradzić się w tej kwestii sprawdzonych specjalistów.

Podziel się