Artykuł sponsorowany Na co zwrócić uwagę, wybierając kołdrę dla dziecka?

Na co zwrócić uwagę, wybierając kołdrę dla dziecka?

Odpowiedni wybór kołdry dla dziecka jest bardzo ważny, ponieważ wpływa nie tylko na jego samopoczucie, komfort i zdrowie, ale też na bezpieczeństwo malucha. Musi być dopasowana do wieku dziecka, jego wzrostu i wagi, a także do materaca, na którym dziecko śpi. Inne czynnika wpływające na wybór kołdry to: temperatura, która zazwyczaj panuje w pokoju malucha, jego ruchliwość podczas snu oraz odczuwanie zimna i ciepła.

Jakie wymiary powinna mieć kołdra dla dziecka?

Pierwsza kołdra zazwyczaj potrzebna jest dziecku mającemu 2 lata, ponieważ niemowlęta powinny spać w rożku, śpiworze lub pod kocem. Należy pamiętać, aby kołdra nie była zbyt duża, ponieważ dziecko może owinąć się podczas snu nadmiarem tkaniny, co może być niebezpieczne dla malucha, który ma jeszcze słabo rozwinięte zdolności termoregulacyjne. Najczęściej dla dzieci w wieku 2-5 lat kupuje się kołdrę o wymiarach 90 × 120 cm lub 100 × 135 cm. Jeżeli dziecko należy do tych śpiących niespokojnie, warto wybrać nieco szerszy produkt. Gdy dziecko skończy 5 lat, można zacząć używać już większej kołdry, np. 120 × 160 lub 140 × 180 cm. Oczywiście dobór produktu zależy od wzrostu, budowy i indywidualnych preferencji dziecka.

Kołdra, z jakim wypełnieniem będzie najlepsza dla dziecka?

Za najtrwalszą kołdrę uważa się tą z wypełnieniem z puchu gęsiego. Charakteryzują ją bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, więc świetnie sprawdzi się dla dzieci, które lubią spać pod grubym przykryciem i łatwo marzną. Jej tańszą alternatywą jest kołdra z pierzem, jednak może być ona zbyt ciężka dla dziecka drobnej budowy. Wybierając kołdrę dla dziecka, można zdecydować się również na wypełnienie bambusowe. Świetnie przepuszcza powietrze latem i ogrzewa ciało zimą, dlatego tego typu produkt może być używany przez cały rok. Ma też właściwości antybakteryjne i antygrzybicze, dzięki czemu hamuje rozwój szkodliwych drobnoustrojów. Ponadto, kołdra z włóknem bambusowym zachowuje swój kształt po praniu.

Jaką kołdrę dziecięcą wybrać dla alergika?

Naturalne kołdry z puchu i pierza mają wiele zalet, jednak przyciągają i gromadzą kurz, roztocza i inne alergeny. Do przyjaznych alergikom kołder zalicza się syntetyczne, mające wypełnienie z granulatu silikonowego lub włókna poliestrowego, które można zakupić np. w sklepie internetowym Pen-Pol. Owata silikonowa to miękkie i puszyste tworzywo, które zapewni dziecku wysoki komfort podczas snu. Jest to produkt antyalergiczny, bezzapachowy i przewiewny. Kołdra syntetyczną można prać w domu i suszyć mechanicznie, dzięki czemu, nawet jeżeli zostanie zabrudzona przez malucha, nie ma konieczności zanoszenia jej do pralni. Ponadto, włóknina silikonowa nie pochłania wilgoci, więc wyprana rano kołdra będzie mogła być użyta już wieczorem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas