Artykuł sponsorowany Na co zwrócić uwagę kupując trawnik z rolki?

Na co zwrócić uwagę kupując trawnik z rolki?

Wrzesień i październik uznaje się za najlepsze miesiące do zakładania trawnika z rolki. Wynika to ze sprzyjających wówczas warunków dla traw, czyli faktu, że temperatury nie są już tak wysokie, a dodatkowo pojawia się duża ilość opadów deszczu. Trawa na rolce potrzebuje około trzech tygodni na ukorzenienie się, więc w tym czasie szczególnie warto dbać o jej częste podlewanie. Pamiętajmy również, aby po zakupie jak najszybciej ją ułożyć.

Jak dokonać właściwego wyboru?

Duże znaczenie ma jakość samej trawy. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, czy trawnik z rolki posiada odpowiednio gęstą darń i nie jest zachwaszczony. Ważne jest, aby wybrać zdrową trawę, której kolor jest równomierny na całej powierzchni. Oprócz tego ziemia po stronie korzeni powinna mieć tę samą grubość na całej powierzchni, musi być lekko wilgotna i nie może się kruszyć. Kolejnym ważnym wymogiem jest to, czy gdy rozwiniemy pas darni i podniesiemy oburącz za jedną krawędź, nie dojdzie do jego pękania lub rozpadania się na kawałki. Gdy taka sytuacja miejsce, to trawa nie jest godna naszej uwagi.

Zakładanie trawnika wymaga odpowiedniej wiedzy, zanim więc zdecydujesz się na taką, a nie inną metodę koniecznie dowiedz się o niej jak najwięcej. Jeśli zamawiasz trawę, to możesz spodziewać się, że na czas transportu, zostanie ona zabezpieczona na paletach z wykorzystaniem folii. Gdy dojedzie na miejsce, koniecznie należy ją jak najszybciej zdjąć, gdyż trawa może żółknąć i gnić. Żeby tego uniknąć, nie powinna być w ten sposób przechowywana dłużej niż dwa dni.

Jak zakłada się trawnik?

Ważne jest odpowiednie układanie poszczególnych pasów. Zawsze należy zaczynać w miejscu, gdzie pas trawy będzie najdłuższy, a poszczególne fragmenty muszą się zazębiać i tworzyć wzór cegiełki. Dodatkowo każdy element musi być mocno przyciśnięty do podłoża. Dla osiągnięcia idealnego wyglądu naszej zielonej przestrzeni najlepiej zlecić układanie trawnika profesjonalnej i doświadczonej firmie, takiej jak Amtraw. Dzięki temu zyskamy idealnie przygotowane podłoże i piękny, wysokiej jakości trawnik, który z pewnością będzie cieszył oko przez wiele kolejnych lat. Musimy jedynie pamiętać, aby ściśle stosować się do zaleceń, czyli dbać o podlewanie, jak również w pierwszym okresie nie użytkować trawy zbyt intensywnie, aby się ukorzeniła i przyjęła. Od tego bowiem zależy, jak będzie rosła w przyszłości. Trawa z rolki to z całą pewnością najlepszy wybór w sytuacji, gdy zależy nam na szybkim i wyraźnym efekcie!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas