Artykuł sponsorowany Moda na wyraziste doniczki w domach

Moda na wyraziste doniczki w domach

W ostatnich latach we wnętrzarstwie królowały doniczki ceramiczne ręcznie malowane, doniczki gliniane, a także doniczki kamienne i drewniane. Zwykłe plastikowe pojemniki dla kwiatów zasłanialiśmy zaś wikliną, tiulami, a także specjalnymi osłonkami materiałowymi. Doniczki zatem wyróżniały się swoim minimalizmem oraz naturalnym materiałem. Jak zaś kształtują się trendy na obecny 2021 roku i kolejne sezony? Do listy dekoracji wartych zakupu należy dopisać doniczki w krzykliwych odsłonach. 

Doniczki pełne blasku

Obecne i zbliżające się trendy wnętrzarskie wskazują na łączenie kolorów szarości i bieli z krzykliwym żółtym, a także innymi intensywnymi barwami. Wykorzystać do tego można właśnie doniczki pełne blasku, które dzisiaj produkowane są w wielu odsłonach. Zainteresować warto się doniczkami w barwach antycznego złota, złota błyszczącego, złota matowego, a także mosiądzu i miedzi. Takie wyroby idealnie podkreślą wnętrza zarówno bardziej eleganckie, jak i przytulne oraz nowoczesne. Podobnie jest z doniczkami lustrzanymi czy też mieniącymi się na różne kolory. Konstrukcje takie podkreślą piękno roślin zielonych, a także różnokolorowych kwiatów.

Doniczki dekoracyjne o wyrazistych barwach i wzorach warto zaś umieszczać nie tylko na parapetach. Można do nich dokupić również specjalne stojaki oraz stoliczki lub można postawić na kompozycje wiszące, które wracają dzisiaj do łask. Idea miejskiej dżungli chętnie wykorzystywana jest przy aranżowaniu wnętrz w blokach, mieszkaniach w kamieniach, a także w apartamentowcach. Dobór wyjątkowej doniczki, która nie będzie nudna i sama w sobie będzie ozdobą – podobnie jak kwiat – to zatem świetny pomysł.

Doniczki ręcznie zdobione

Prócz doniczek przypominających drewno, kamień naturalny, złoto czy połyskliwe metale, warto również na liście zakupowej umieścić produkty ręcznie zdobione. Mogą one mieć zarówno wzory kratkowane idealne dla stylu retro, jak i też wybrać można wymyślne doniczki w motywach roślinnych lub też zwierzęcych. Do łask powracają ponownie dekoracje w paski. Takie doniczki oraz więcej ciekawych propozycji znaleźć można w ofercie firmy KERD, której seria doniczek DEKOR składa się na konstrukcje 12 cm, 14 cm, 16 cm, 18 cm, 21 cm oraz 26 cm. Bez problemu można zatem dobrać odpowiednią donicę do wszystkich gatunków kwiatów w domu.

Jakie zaś kwiaty warto sadzić w doniczkach ręcznie zdobionych oraz tych mieniących się? Poleca się wybierać różne gatunki roślin zielonych oraz pnących. Paprotka, trawy dekoracyjne, palma waszyngtonia, skrzydłokwiat czy też dracena to świetny sposób na ożywienie wnętrz magiczną roślinnością. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter