Artykuł sponsorowany Meble na zamówienie czy z gotowych zestawów - jakie wybrać?

Meble na zamówienie czy z gotowych zestawów - jakie wybrać?

Urządzanie wnętrza mieszkania czy domu wiąże się z koniecznością wyboru niezbędnego wyposażenia. Nowe akcesoria powinny być trwałe, pojemne, funkcjonalne i estetyczne. Wiele gotowych mebli ze sklepu nie spełnia wszystkich wymienionych kryteriów, co często zmusza klientów do zakupu mebli na wymiar. Jakie rozwiązanie jest lepsze — zakup gotowych zestawów czy wykonanie ich na zamówienie?

Meble na wymiar — zalety

Meble na zamówienie sprawdzają się szczególnie w sytuacji, gdy w mieszkaniu znajdują się nietypowe wnęki i skosy. Okazują się również najlepszą metodą na ukrycie nieatrakcyjnych rur instalacyjnych. Na prośbę klienta architekci bez problemu zaprojektują wyposażenie, które wpasuje się we wnętrze i ukryje jego mankamenty. Meble na wymiar to również doskonała opcja pod względem funkcjonalności. Sam klient ustala gdzie umiejscowić szafki i szuflady z uwzględnieniem własnych preferencji.

Dużym udogodnieniem jest też możliwość wyboru dowolnych kolorów i wzorów mebli. Firmy zajmujące się realizacją takich zleceń dysponują szerokim wyborem płyt meblowych bądź blatów.

Meble na zamówienie są także znacznie trwalsze i bardziej wytrzymałe niż ich sklepowe odpowiedniki. Okazuje się więc, że mimo wyższej ceny, takie produkty w perspektywie czasowej są znacznie lepszym rozwiązaniem.

Gotowe zestawy mebli — czy warto w nie inwestować?

Decydując się na gotowe szafy i szafki można odwiedzić jeden z licznych salonów meblowych. Takie rozwiązanie sprawdza się w sytuacji, gdy urządzane mieszkanie jest przestronne i ustawne. W sytuacji, gdy mamy do czynienia z dużą ilością wnęk i nietypowych schowków okazać się może, że klasyczne wyposażenie z marketu zupełnie się nie sprawdzi. Najczęściej gotowe szafki kuchenne mają określone wymiary, co znacznie ogranicza możliwości aranżacyjne.

Często problemem staje się też mały wybór wzorów i kolorów płyty meblowej czy blatów. Chcąc zrealizować oryginalny projekt kuchni czy salonu, rzadko można znaleźć wymarzone akcesoria do domu w ograniczonej ofercie sieciówek. Poszukując niespotykanych akcesoriów, warto skorzystać z oferty firm, zajmujących się produkcją mebli na zamówienie. Takie usługi oferuje np. firma Meble Skóra. Dzięki temu można skomponować idealny zestaw, w pełni dopasowany do potrzeb i wymagań użytkowników.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas