Materiał Partnera
Meble dla dzieci – jakie meble powinny się znajdować w pokoju małego i starszego dziecka?

Meble dla dzieci – jakie meble powinny się znajdować w pokoju małego i starszego dziecka?

Urządzanie pokoju dla dziecka jest bardzo ekscytującym wydarzeniem. Bez względu na to, czy urządzamy sypialnię dla noworodka, czy jesteśmy w trakcie przeprowadzki z kilkulatkiem – zakup mebli dla malucha jest miłym doświadczeniem. Jakie meble powinniśmy kupić do pokoju dziecięcego, aby nie zagracić pomieszczenia, ale jednocześnie pokryć wszystkie potrzeby?

Ile miejsca na ubrania potrzebuje dziecko?

Wszyscy rodzice wiedzą, że często dzieci mają więcej ubrań niż dorośli. Do tego warto doliczyć tonę zabawek i innego rodzaju bibelotów. Zwykle pokoiki dziecięce nie są duże, dlatego trudno jest pomieścić w nich wielkie szafy lub komody. Doskonałym rozwiązaniem w tym wypadku jest zamówienie mebli na wymiar. Przesuwane szafy typu komandor zajmują mniej miejsca niż klasyczne, a dodatkowo są pojemne. Decydując się na szafy na zamówienie, można wybrać dowolne rozmieszczenie półek w taki sposób, aby wykorzystać je w stu procentach. Meble na wymiar najlepiej zamawiać u prywatnych producentów, np. SURLEJEWSKI, gdyż zawsze dostosowują się oni do potrzeb klienta i mają z nim kontakt przez cały proces realizacji zamówienia.

Łóżeczko i łóżko – na co zwracać uwagę?

Łóżeczko musi być wygodne dla dziecka oraz rodzica, który będzie musiał niemowlę z niego wyjmować, dlatego najlepiej, aby miało regulacje wysokości. Jeśli chodzi o pierwsze łóżko, dobrze jest wybrać już nieco większe, aby posłużyło przez kilka lat. Dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym najlepsze będą te o wymiarach 90x200. Oprócz samego łóżka niezwykle ważne jest dopasowanie odpowiedniego materaca. Powinien być niezbyt miękki, najlepiej wykonany z gąbki, która dopasowuje się do ciała przy każdej zmianie pozycji.

Czas do szkoły – zakup odpowiedniego biurka i krzesła

W przypadku dzieci w wieku szkolnym, ważne jest również odpowiednie biurko oraz wygodne krzesło do kompletu. Oba meble powinny być dopasowane do wzrostu dziecka, aby podczas odrabiania lekcji mogło ono siedzieć w wygodnej, poprawnej pozycji. Na biurko powinno być wystarczająco dużo miejsca, aby móc swobodnie pisać, rysować oraz przechowywać niezbędne wyposażenie, takie jak piórniki, przybory szkolne oraz komputer z akcesoriami.

Mebelki dodatkowe

Oprócz podstawowego wyposażenia, jakim są szafa, łóżko i biurko, można zdecydować się również na różnego rodzaju dodatkowe elementy, takie jak:

  • kosze lub drewniane skrzynie na zabawki
  • szafki nocne
  • stoliki i pufy
  • półki ścienne

W przypadku zamawiania mebli na wymiar, producenci zwykle nie mają problemu z realizacją tego typu dodatków.

Podziel się