Artykuł sponsorowany Kuchnia w stylu retro

Kuchnia w stylu retro

Coraz bardziej popularnym stylem wnętrzarskim w Polsce, jest ten retro. Oczywiście mowa nie o jednym porządku estetycznym, ale wielu jego odmianach. Mowa o stylach rustykalnym, wiejskim, a także dworkowym. Wszystkie z nich łączy jedno: wykorzystanie wysokiej jakości naturalnego drewna z przepięknymi naturalnymi wzorami słojów. Dowiedz się, jak urządzić kuchnię retro!

Stare drewno, grające pierwsze skrzypce

Najważniejszym elementem retro kuchni są piękne meble wykonane przede wszystkim ze starego drewna, lub tego specjalnie postarzanego. Można wybrać zarówno to idealnie gładkie, ale w szarych odcieniach starej kory drzewa i z wielkimi słojami, jak i też to z licznymi pęknięciami, które można nawet malować na różne kolory – szczególnie stawia się na krem, biel, a czasem także na błękit, czy barwy wpadające w róż.

Postaw na pełną zabudowę, a także szafy!

W kuchni w stylach retro nie tylko można zastosować tradycyjne pełne zabudowy, idealnie ze sobą współgrające, a także z geometrią wnętrza. Często warto postawić na różnego rodzaju półki, blaty, a także szafy dwuskrzydłowe, odchodząc od standardowej i popularnej konstrukcji modułowej. Odpowiednio dopasowane do siebie wyroby, idealnie współgrające z kamiennymi ścianami, czy parkietami, pozwolą stworzyć iście dworską, czy też loftową przestrzeń.

Dodatki, które tworzą magię

Aby stworzyć kuchnię w stylu retro – rustykalną, wiejską, dworską, czy nawet góralską – należy dużą uwagę skupić na detalach. Mowa o zdobnictwie, rzeźbieniach, wykończeniu mebli, ich kolorach, a także o dodatkach takich, jak uchwyty. Warto, aby były one wykonane z postarzanej stali, kryształów, rzeźbionego drewna w różne kształty, czy też z obrobionego szkła. To one dopełnią estetykę danego mebla.

Stół – element, które nie może zabraknąć!

W tradycyjnych wiejskich, a także dworskich kuchniach, nie może zabraknąć dużego, pięknego stołu. Warto, aby był on wykonany w iście farmerskim stylu, w prostych formach i o uszlachetnionej fakturze, np. dzięki zaimpregnowaniu olejem duńskim i pszczelim woskiem! Nada to całej konstrukcji świetlistości, a także aromatycznego zapachu natury, która tak podkreślana jest we wnętrzarstwie retro. Pamiętaj! Twój stół w kuchni nie musi idealnie komponować się wzorniczo do pozostałych mebli. Jeśli te są wykonane z licznymi zdobieniami, warto aby stół przełamywał je właśnie swoją prostotą. Jedyne na co należy zwrócić uwagę, to na jego solidność i zbieżny kolor drewna, w porównaniu z innym elementami pomieszczenia.

Kuchnia retro – tylko na specjalne zamówienie!

Dzisiaj, aby uzyskać prawdziwy efekt rustykalnej, wiejskiej, dworskiej, czy też industrialnej, loftowej, oraz skandynawskiej kuchni, należy przede wszystkim kierować się, ku usługom pracowni stolarskich. To one są w stanie przygotować całkowicie nowe konstrukcje, jak i też odnowić nasze stare meble, dostosowując je do obranego porządku wnętrzarskiego. Takie działania oferuje dla swoich klientów pracownia MackiewiczFurniture.com, którą znajdziesz w województwie warmińsko-mazurskim, w miejscowości Krzewsk! To właśnie ten region słynie z pielęgnowania tradycji, również tych architektonicznych…  

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas