Materiał Partnera Kuchenne meble na wymiar – gwarancja estetyki i funkcjonalności

Kuchenne meble na wymiar – gwarancja estetyki i funkcjonalności

Osiągnięcie idealnego kompromisu pomiędzy funkcjonalnością a estetyką mebli, w kuchni zyskuje szczególnego znaczenia. Decydują o tym nie tylko specyficzne warunki okresowo podniesionej wilgotności, panujące w tym pomieszczeniu, ale także prace, które na co dzień w nim wykonujemy. Aby mogły one przebiegać sprawnie, trzeba zadbać o wiele czynników. Co w tym zakresie oferują najlepsi specjaliści zajmujący się projektowaniem mebli na wymiar?

Pomiary i projektowanie – diabeł tkwi w szczegółach

W przeciwieństwie do rozwiązań gotowych, z którymi spotkać możemy się sklepach wielopowierzchniowych, meble projektowane na zadany wymiar, charakteryzują się idealnym dopasowaniem do konkretnej przestrzeni. Aby osiągnąć ten cel, pracę zaczyna się od wizji lokalnej specjalistów. To właśnie na tym etapie precyzyjnie zbierane są wszystkie niezbędne wymiary, konieczne do zachowania najwyższych standardów ergonomii. Kiedy dysponujemy już niezbędnymi cyframi, można przejść do szczegółowych konsultacji. Klienci decydują o tym, czy ich wymarzone meble do kuchni mają mieć charakter klasyczny, czy nowoczesny.

Bez względu na typ, meble kuchenne wykonywane są z płyt drewnopochodnych, zabezpieczonych powłokami akrylowymi. Zapewnia to nie tylko doskonały wygląd, ale także trwałość i łatwość konserwacji. W kuchni nie może zabraknąć szafek wiszących, szaf z funkcjonalnymi szufladami, a także odpornych na uszkodzenia blatów i stołów. Wszystkie te elementy mogą przyczynić się do tego, iż przygotowywanie posiłków stanie się czystą przyjemnością. Co jeszcze warto wiedzieć?

Uczestnictwo w procesie projektowania

Dla wielu klientów wyjątkowo atrakcyjna wyda się możliwość aktywnego uczestnictwa w procesie projektowania. Co to oznacza w praktyce? Nie mniej, nie więcej niż to, że inwestor ma wpływ na każdy nawet najmniejszy element mebli, a jak powszechnie wiadomo, to detale decydują o wyglądzie całości. Wybierać można wśród wielu rodzajów klamek i uchwytów, a także zawiasów. Szuflady mogą zamykać się w sposób klasyczny lub dzięki zastosowaniu specjalistycznych prowadnic, w sposób półautomatyczny. Zadecydować można także o fakturze i kolorystyce frontów.

Z tak szeroko zakrojoną ofertą spotkać możemy się jedynie u rekomendowanych wykonawców, do których zdecydowanie zalicza się firma PP Projekt. Wybór mebli kuchennych nie jest zatem tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Aby nie narażać się na ewentualne straty finansowe, spowodowane błędnymi decyzjami już na samym początku inwestycji, warto zasięgnąć porady profesjonalistów.

Opracowanie:

Podziel się