Artykuł sponsorowany Kryteria wyboru zasłon do pokoju dziecięcego

Kryteria wyboru zasłon do pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy to wyjątkowe miejsce, a podczas jego urządzania obowiązuje tylko część zasad, których trzymamy się, aranżując pozostałe wnętrza. Chociaż wybór mebli i dodatków do tego pomieszczenia może być ciekawą przygodą, spełniając dziecięce marzenia, trzeba mieć na uwadze bezpieczeństwo pociechy i dążyć do maksymalnej funkcjonalności wyposażenia. O czym warto pamiętać, wybierając zasłonki dla dziecka?

Funkcje zasłonek w pokoju dziecka

Zanim zaczniesz przebierać pośród kolorowych, bajkowych tkanin na zasłony dla dzieci, zastanów się, po co chcesz zawiesić je w oknie. Zasłonki są przecież nie tylko ozdobą, pełnią znacznie ważniejsze funkcje. Jak wskazuje ich nazwa, mają osłaniać wnętrza przed spojrzeniami z zewnątrz i  przed ostrym światłem słonecznym. Nawet jeśli położenie pokoju uniemożliwia obcym zaglądanie do pomieszczenia, a północna orientacja okna zapobiega zbyt mocnemu operowaniu promieni słonecznych, warto zdecydować się na możliwie grubą, zaciemniającą zasłonkę. Dzięki niej twoja pociecha będzie mogła spokojnie spać nawet w ciągu dnia, co najmocniej docenisz, będąc rodzicem małego dziecka. Lekkie, cienkie i jasne zasłonki można powiesić w oknie, na którym zamontowane są dobre rolety lub żaluzje.

Kolejną ważną kwestią jest długość zasłonek. W pokoju dziecka nie sprawdzą się najelegantsze, długie zasłonki do podłogi; wybierz raczej te sięgające parapetu. Po pierwsze, krótsze zasłony nie będą zakrywały grzejnika, dzięki czemu zimą pokój będzie ogrzewał się szybko i równomiernie. Po drugie, tkanina sięgająca do podłogi prędzej czy później stanie się przedmiotem zabawy, co w najlepszym przypadku skończy się jej zabrudzeniem, ale w najgorszym, zerwaniem karnisza, niebezpiecznym dla malucha – ostrzega nasz rozmówca ze sklepu Polontex.

Dekoracje okienne w bajkowym stylu

Funkcjonalna dekoracja okna nie musi być wcale nudna. Na rynku dostępnych jest wiele kolorowych tkanin, które pozwolą ci stworzyć wyjątkową aranżację w dziecięcym pokoju. Jeśli urządzasz pokój dla chłopca, możesz wybrać np. drukowaną zasłonkę ze słynnymi Samochodami, które najczęściej przedstawiane są na granatowym, więc bardzo praktycznym tle. Dobrym sposobem na udekorowanie okna jest też połączenie gładkich, jednokolorowych zasłon z delikatną firanką zdobioną motywami z bajek Disneya. Bez względu na to, jaki wzór firanek i zasłon dla dziecka przykuje twoją uwagę, pamiętaj o wyborze tekstyliów dobrej jakości. Bardzo ważne jest, by tkaniny były odporne na częste pranie, a nadrukowane na nich wzory nie blakły ani podczas czyszczenia, ani pod wpływem oddziaływania słońca.

 

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter