Artykuł sponsorowany Kosiarka do ogrodu – spalinowa czy elektryczna?

Kosiarka do ogrodu – spalinowa czy elektryczna?

Efektywne koszenie przydomowego terenu zielonego umożliwia wysokiej jakości kosiarka. Wielu ogrodników-amatorów ma jednak wątpliwości przy zakupie takiego urządzenia. Podstawowym problemem jest wybór pomiędzy wersją spalinową a elektryczną. Każda z nich wyróżnia się wieloma zaletami, ma też pewne wady, o jakich nie należy zapominać. Jaki model sprawdzi się więc lepiej do zastosowań domowych?

Prosta i solidna kosiarka spalinowa

Zastosowanie paliwa do napędzania kosiarki to rozwiązanie stosowane od wielu lat. Zaletą takiego modelu jest przede wszystkim prosta konstrukcja. Nawet przy awarii jednostki napędowej jej naprawa przeważnie nie jest zbyt kosztowna, a często można ją przeprowadzić nawet we własnym zakresie. Kosiarka spalinowa charakteryzuje się też dobrą wydajnością. Zaletą jest również niewątpliwie bardzo dobry zasięg i czas pracy tego typu modeli. Napędzane silnikiem spalinowym nie potrzebują długiego czasu ładowania – wystarczy jedynie dotankowanie paliwa.

Do największych wad spalinowych kosiarek zalicza się natomiast niska kultura pracy. Choć element ten w nowszych modelach uległ znaczącej poprawie, nadal zauważalna jest spora różnica w porównaniu z modelami elektrycznymi. Ze względu na sporą efektywność kosiarka spalinowa sprawdzi się jednak nawet w bardzo dużych ogrodach, co czyni ją nadal niezwykle popularną wśród ogrodników – zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Czym natomiast charakteryzują się modele elektryczne?

Nowoczesne połączenie ekologii z wysoką wydajnością

Wysoką efektywność oferują również kosiarki zasilane prądem. Wydajność jest jednak przeważnie niższa niż w przypadku modeli spalinowych, ale nadal w pełni wystarczająca do skoszenia trawnika w niewielkim ogrodzie przydomowym. Zaletą kosiarki elektrycznej jest jej bezgłośność. Kultura pracy stoi w tym wypadku na znacznie wyższym poziomie niż w kosiarkach spalinowych. Te ostatnie są jednak znacznie bardziej wszechstronne. Co to konkretnie oznacza?

Otóż kosiarki elektryczne niezbyt dobrze radzą sobie z mokrą trawą. Jej cięcie może być niemożliwe w przypadku zastosowania kosiarki zasilanej prądem. Należy jednak pamiętać o kolejnych zaletach modeli elektrycznych – jedną z nich jest niewielka waga urządzenia. Posiada je w swojej ofercie firma Las i Ogród, która dzięki współpracy ze sprawdzonymi światowymi producentami jest w stanie zaproponować swoim klientom narzędzia najwyższej klasy. Dotyczy to również kosiarek – zarówno spalinowych, jak i elektrycznych. Ich wybór nie jest prosty i uzależniony jest od planowanej eksploatacji. Pod uwagę trzeba wziąć też charakterystykę ogrodu i powierzchnię, na jakiej ma być koszona przez nas trawa.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas