Artykuł sponsorowany Kilka  powodów, dla których warto kupić bambusową kołdrę

Kilka powodów, dla których warto kupić bambusową kołdrę

Kołdra to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia sypialni. Musi nie tylko dawać ciepło, ale być także estetyczna i wygodna. W zależności od preferencji powinna ważyć jak najmniej lub wręcz przeciwnie, być kołdrą obciążeniową. Jedną z możliwości jest kołdra bambusowa, która ostatnimi czasy zdobywa coraz większą popularność. Jakie są jej zalety? Czy warto ją kupić? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule. 

Zalety kołdry bambusowej

Choć bambus przybył do Europy zaledwie 150 lat temu, od setek lat są znane jego niezwykłe właściwości. Jest jedną z najszybciej rosnących roślin, a pędy mogą rosnąć nawet na metr wysokości. Co jednak świadczy o jego wyjątkowości? Przede wszystkim lekkość i wytrzymałość. Oprócz tego materiały stworzone z bambusa są higroskopijne, co oznacza, że “oddają” zaabsorbowaną wilgoć do atmosfery. Świetnie nadaje się także dla alergików: 70% bakterii w kontakcie z włókniną bambusową po prostu ginie i to jedynie za sprawą właściwości bambusa. Jako kolejną zaletę można wymienić jej antystatyczność, tzn. brak procesów elektryzowania, jak np. podczas użytkowania pościeli satynowej. 

Która kołdra jest lepsza: puchowa czy bambusowa? 

Kołdra puchowa jest jedną z najpopularniejszych, jakie można spotkać w polskich domach. Sprawdzi się ona zdecydowanie lepiej w czasie dużych mrozów, kiedy trzeba dostarczyć więcej ciepła. Z drugiej strony musi być często wietrzona, a latem może być zdecydowanie za ciężka. Z kolei kołdra bambusowa świetnie nada się na gorące okresy, albowiem jest lekka i przewiewna. Będzie także lepszym wyborem dla alergików lub osób, które cierpią na przykład atopowe zapalenie skóry. 

Bambus — materiał idealny

Jak już zostało wspomniane, bambus jako roślina jest wprost niezwykły. Nie potrzebuje specjalnych warunków, rośnie bardzo szybko, a surowce pochodzą z odnawialnych upraw. Dzięki temu można go uznać za materiał ekologiczny, który warto mieć w swoim domu. A gdzie są dostępne produkty z bambusa? Jedną z propozycji jest sklep Donkey Business, w którym można znaleźć pościel oraz ręczniki z bambusa, które również ostatnimi czasy zdobywają coraz większą popularność. Oprócz tego wiele osób uważa, że bambus w przyszłości może stać się jednym z najważniejszych materiałów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas