Artykuł sponsorowany Kiedy warto zdecydować się na syntetyczne wykładziny dywanowe?

Kiedy warto zdecydować się na syntetyczne wykładziny dywanowe?

Wykładziny dywanowe nie tylko zabezpieczają przed hałasem i zimnem. Pełnią również funkcję dekoracyjną, nadając pomieszczeniom przytulności i stylu. Tego rodzaju podłoże jest miękkie, sprężyste i praktyczne, a cena w stosunku do jakości zazwyczaj jest bardzo atrakcyjna. Kiedy warto pokusić się o syntetyczną wykładzinę dywanową? Czy nadaje się ona do każdego typu pomieszczeń?

Syntetyczne, czyli jakie?

Wykładziny dywanowe syntetyczne wykonuje się najczęściej z poliamidu, polipropylenu oraz z innych włókien sztucznych, takich jak na przykład akryl. Takie materiały są praktyczne w użytkowaniu i dostępne są w wielu różnych wzorach. Mają również zróżnicowaną kolorystykę.

Na rynku można już znaleźć wykładziny syntetyczne pokryte specjalnymi warstwami ochronnymi. Takie modele są zabezpieczone przed brudem i wilgocią, a dodatkowo są one odporne na działanie czynników mechanicznych.

Spodnia warstwa wykładziny styka się bezpośrednio z podłożem. Właśnie dlatego producenci prześcigają się w tworzeniu rozwiązań gwarantujących jak największą izolacyjność termiczno-akustyczną.  Najbardziej popularnymi materiałami są sztuczna juta oraz filc. Zapewniają dobrą przyczepność, sprężystość i izolację. Dodatkowo są bardzo uniwersalne – można je kłaść praktycznie na każdej powierzchni.

Zalety dywanowych wykładzin syntetycznych

Wykładziny syntetyczne składają się z kliku warstw. Użytkownicy poruszają się po sprężystej warstwie zewnętrznej, która jest złożona z włókien pełniących funkcję izolacyjną (tłumiącą hałasy).

Jak wyjaśnia ekspert z firmy ABC Podłogi:

Szczególnie rekomendowane są wykładziny włochate, o piankowym podłożu. Gwarantują one najlepsze tłumienie kroków i uderzeń. Z kolei wykładziny zaimpregnowane antystatycznie nie przyciągają kurzu i nie elektryzują się.

Większość wykładzin syntetycznych można układać bez przeszkód na ogrzewaniu podłogowym. Jest to więc znakomity pomysł na wyposażenie całego domu lub mieszkania, szczególnie że na rynku można znaleźć wykładziny o różnych stopniach grubości. Te najtwardsze warto zaadaptować w pomieszczeniach najbardziej eksploatowanych (salon, przedpokój itd.).

Włókna sztuczne są o wiele tańsze i bardziej wytrzymałe od włókien naturalnych. Niestety trzeba je również często czyścić. Przed zakupem klienci powinni więc zastanowić się nad tym, na ile zalety wykładzin syntetycznych przewyższają – ich zdaniem – wady.

Do wszystkich pomieszczeń?

Syntetyczne wykładziny dywanowe nie są pozbawione wad. Do największych należy oczywiście brak odporności na wodę. Takie podłoże na pewno nie sprawdzi się więc w kuchni, spiżarni i pralni. Podobnie nie zaleca się stosowania tego typu wykładzin w łazienkach, choć wiele osób intuicyjnie przyrównuje je do dywaników łazienkowych. Byłoby to jednak bardzo niepraktyczne rozwiązanie. Wykładziny syntetyczne najlepiej układać w takich pomieszczeniach jak salon, sypialnia, pokój dziecięcy oraz biuro.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas