Materiał Partnera Jakie są rodzaje systemów alarmowych?

Jakie są rodzaje systemów alarmowych?

Systemy alarmowe są coraz powszechniejsze. Nic dziwnego - są niezwykle przydatne, pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo twoje i twoich bliskich. Coraz więcej firm oraz osób prywatnych decyduje się na instalację systemów alarmowych w mieszkaniach, biurach. Poznaj rodzaje systemów zabezpieczeń technicznych i sprawdź, który warto zainstalować w domu lub miejscu pracy.

System sygnalizacji pożaru

Zakres działania takich systemów może być bardzo zróżnicowany, jednak wszystkie mają jedno główne zadanie - zaalarmować otoczenie o pożarze. Niektóre systemy mają dodatkowe urządzenia, takie jak systemy oddymiania, wentylację pożarową, czy też stałe urządzenia gaszące.

System sygnalizacji pożaru jest przydatny niemalże wszędzie, gdzie są ludzie. Przyda się zarówno w mieszkaniu, biurze jak i miejscach użyteczności publicznej. W dużych obiektach takich jak galerie handlowe, kina, teatry, obiekty handlowe, jest on wręcz obowiązkowy. Montaż systemu możesz zamówić m.in. w firmie OBSES­.

System kontroli dostępu

Tego systemu używają głównie korporacje i inne firmy. Ogranicza on dostęp do wybranych pomieszczeń lub całego budynku osobom postronnym. W tym zabezpieczeniu kluczową rolę odgrywają elementy, które umożliwiają wejście w określone miejsce tylko upoważnionym osobom. Tymi elementami są np. czytniki biometryczne (tęczówki oka, linii papilarnych a nawet analizy DNA), elementy zbliżeniowe (karty chipowe, magnetyczne, zbliżeniowe), zamki szyfrowe.

Firmy z systemami zabezpieczeń technicznych, takie jak OBSES, rekomendują założenie kontroli dostępu nawet w małych firmach.

Systemy telewizji dozorowej

Ten system służy do przekazywania obrazu z określonych przestrzeni. Jednym z jego głównych elementów są kamery. Ten system jest szeroko rozpowszechniony w firmach i miejscach użyteczności publicznej.

Systemy sygnalizacji włamania i napadu

Jest on często montowany w domach prywatnych i obiektach komercyjnych. Jak wskazuje nazwa, system zabezpiecza przed niepowołanym wtargnięciem osób postronnych, a więc chroni nas przed włamaniem, kradzieżą, napadem i dewastacją mienia. Tego typu systemy pozwalają monitorować strefę wewnętrzną (wnętrze budynku), zewnętrzną (teren otwarty do przyległego budynku) oraz peryferyjną (obszar poza ogrodzeniem).

Dźwiękowe systemy ostrzegawcze

Są przeznaczone do obiektów komercyjnych i użyteczności publicznej. Celem tych systemów jest poinformowanie za pomocą komunikatów głosowych o zaistniałym niebezpieczeństwie. Dzięki temu umożliwiają sprawną i bezpieczną ewakuację. Mogą być wykorzystywane również jako system nagłośnienia do celów reklamowych.

Opracowanie:

OBSES

Legnica , Krucza 27

Podziel się