Artykuł sponsorowany Jakie oświetlenie wybrać do pokoju dziennego?

Jakie oświetlenie wybrać do pokoju dziennego?

Dobierając oświetlenie do konkretnego pokoju, należy uwzględnić kilka czynników. Na rynku dostępna jest bowiem szeroka oferta lamp, które różnią się efektem, jaki zapewniają. Wyjątkowo wymagającym pomieszczeniem jest pokój dzienny. To właśnie tam domownicy spędzają najwięcej czasu. Jak zatem dobrać oświetlenie, aby zapewnić wszystkim komfortowe warunki?

Jak wybrać funkcjonalne oświetlenie?

Lampy wybierane do pokoju dziennego powinny być zarówno użyteczne, jak i estetyczne. Strona wizualna jest bardzo istotna, gdyż pomaga wprowadzić w pokoju przytulny klimat , skłaniający do odpoczynku i relaksu. Z drugiej strony nie można zapomnieć o ich funkcjonalności. Pokój dzienny to często jednocześnie miejsce pracy, odpoczynku, nauki czy spotykania się ze znajomymi. Jak zatem wybrać najlepsze oświetlenie? Przede wszystkim warto zapoznać się z bogatą ofertą lamp, jaką zapewnia Agora Oświetlenie. Specjaliści w kwestii oświetlenia będą w stanie podpowiedzieć najlepsze rozwiązania. W dużych i przestronnych pomieszczeniach świetnie sprawdzą się okazale lampy stojące. W mniejszych dobrym wyborem będą lampy wiszące.

Najlepsze barwy światła

Wybór oświetlenia do pokoju dziennego to nie tylko kwestia kształtu i sposobu montażu. Równie istotna jest barwa światła. Inna sprawdzi się do podczas odpoczywania, inna zaś będzie odpowiednia do nauki i pracy. Dlatego też w pokoju dziennym najlepiej jest stworzyć cały system oświetlenia, składający się z kilku stref, za które odpowiada oddzielna lampa. Wracając do barwy światła, ciepła i neutralna polecana jest do stworzenia w pomieszczeniu jasnego i ciepłego klimatu. Ułatwia tym samym wyciszenie się i zasypianie. Z kolei zimna barwa światła polecana jest do strefy, w której znajduje się miejsce do pracy. Dzięki temu łatwiej jest się skupić. Ze względu na ilość funkcji, jakie często spełnia pokój dzienny, stworzenie systemu oświetlenia warto skonsultować ze specjalistami. Dobrze opracowany plan to także mniej nieestetycznych kabli, rozmieszczonych w widocznych miejscach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas