Artykuł sponsorowany Jakie meble kuchenne są teraz na czasie?

Jakie meble kuchenne są teraz na czasie?

Kuchnia to serce domu i element, o który szczególnie warto się zatroszczyć na etapie wykańczania wnętrz czy remontu. Dlaczego? Meble kuchenne to duża inwestycja. Jeśli wybierzesz modne zestawienie w funkcjonalnym wydaniu, przez lata będziesz cieszył się pomieszczeniem, w którym gotowanie i spędzanie czasu z rodziną, przyjaciółmi będzie prawdziwą przyjemnością. Sprawdź, jakie są trendy i dowiedz się, na co zwrócić uwagę, wybierając meble.

Meble w klasycznych kolorach z dodatkiem drewna – czerń i biel

Meble kuchenne, które są teraz modne, to połączenie klasyki z funkcjonalnością. Inwestorzy cenią czerń i biel. Te doskonale pasują do innych barw, więc możesz je połączyć z wybraną podłogą, kolorami ścian, a także z otwartymi salonem i jadalnią. Aby meble prezentowały się lekko i ponadczasowo, warto połączyć je z drewnem. Blat oraz część frontów w ciepłych odcieniach sprawią, że kuchnia stanie się przytulnym miejscem, w którym pieczenie szarlotki czy przygotowanie kolacji będzie ucztą nie tylko dla zmysłu smaku, ale i wzroku.

Doza szaleństwa w umiarkowanym tonie – granat, turkus, butelkowa zieleń

Jeszcze kilka lat temu w kuchniach królowała czerwień, zieleń, żółć. Dzisiaj takie zestawienia wydają się męczące. Nie oznacza to jednak, że kuchnia musi być w stonowanych kolorach. Warto jednak wybierać odcienie frontów mebli kuchennych, które są neutralne. Granat, turkus czy butelkowa zieleń łączą się z odcieniami drewna i kolorami ziemi, dlatego ułatwiają połączenia strefy kuchennej z pozostałymi elementami strefy dziennej.

Nowoczesne rozwiązania w meblach

Obecnie trendem można określić również funkcjonalność. Ta objawia się w:

  • zastosowaniu dużej liczby szuflad – te są wygodniejsze w obsłudze niż szafki, a przy tym wyglądają nowocześnie,

  • sięganiu po nowoczesne systemy – cichy domyk czy szafki narożne stosowane głównie w meblach na wymiar np. od firmy Meble Stasiak pozwalają w pełni wykorzystać przestrzeń,

  • zastosowaniu frezów, wybranych uchwytów – meble są maksymalnie spersonalizowane.

Obecnie w architekturze wnętrz doceniana jest klasyka, która pozwala inwestować w rozwiązania modne nie tylko dzisiaj, ale również przez kolejne dekady. Dzięki temu kuchnia będzie służyła inwestorom, dopasowując się do zmian, które będą zachodziły wokół nich.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter