Artykuł sponsorowany Jakie funkcje pełnią rolety zewnętrzne i czy warto je montować?

Jakie funkcje pełnią rolety zewnętrzne i czy warto je montować?

Dom powinien być oazą, w której domownik czuje się bezpiecznie. Największe obawy co do bezpieczeństwa mają zwykle osoby mieszkające na parterze lub w domkach jednorodzinnych. Dlatego też dobrym pomysłem jest zamontowanie rolet zewnętrznych, które nie tylko ochronią dobytek, ale także zatrzymają w domu ciepło. Co jeszcze warto wiedzieć na temat rolet zewnętrznych? I czy warto je montować? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule. 

Jakie korzyści płyną z użytkowania rolet zewnętrznych?

Nowoczesne rolety zewnętrzne są wielofunkcyjne. Jedną z ich największych zalet jest ochrona pomieszczeń przed przegrzaniem w okresie letnim oraz zminimalizowanie strat ciepła w chłodniejszych miesiącach. Dzięki temu można zaoszczędzić na klimatyzacji oraz na rachunkach za ogrzewanie, które przecież w tym sezonie dość mocno wzrosną. Oprócz tego pomagają również w wyciszeniu dźwięków z zewnątrz, co może okazać się szczególnie istotne dla ludzi mieszkających przy drogach szybkiego ruchu. Wiele osób ma problemy z zaśnięciem, jeśli w pokoju nie jest wystarczająco ciemno. Rolety zewnętrzne blokują dostęp do światła, dzięki czemu nawet w lato możliwe jest pójście spać późnym wieczorem.

Jaką funkcję pełnią rolety zewnętrzne?

Oprócz wyżej wspomnianych zalet i funkcji, rolety zewnętrzne chronią także dobytek przed włamaniami - rolety mogą być wykonane ze stali lub aluminium. Niektóre z nich posiadają nawet czujniki, które uruchamiają alarm przy próbie siłowego sforsowania zabezpieczenia. Natomiast w wakacje możliwe jest włączenie systemu, który sam będzie zasuwał i odsuwał rolety, sprawiając wrażenie, że mieszkańcy są w domu. Będzie to możliwe jedynie wtedy, kiedy zostanie w nich zamontowana funkcja działania automatycznego, to jest niemanualnego, lub zgodnie z ruchem słońca. 

Niestety, większość ludzi nie jest w stanie zamontować rolet zewnętrznych samodzielnie. Nawet najmniejszy błąd mógłby doprowadzić do ich zniszczenia, więc warto od razu postawić na profesjonalistów, na przykład tych z firmy Okno Mal. Przy zatrudnieniu fachowców można mieć pewność, że rolety będą służyć przez najbliższe kilkanaście lat. Co ważne w firmie Okno Mal istnieje możliwość dopasowania koloru rolet do domu czy budynku - nie będą się zatem wyróżniać, a tworzyć harmonijną całość.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter