Materiał Partnera Jaki stół wybrać do jadalni?

Jaki stół wybrać do jadalni?

Można śmiało powiedzieć, że stół jest jednym z tych mebli, który łączy całą rodzinę. Spożywamy przy nim wspólne posiłki, przyjmujemy gości czy gramy w gry planszowe. Często służy dzieciom jako miejsce do odrabiania lekcji i wykonywania prac plastycznych. Decydując się na zakup stołu, pragniemy, by służył nam przez długie lata i był łatwy w konserwacji. Jaki mebel najlepiej sprawdzi się w jadalni?

Kształt stołu

Na rynku znajdziemy wiele różnorodnych modeli stołów. Jednym z najważniejszych czynników, który decyduje o zakupie tego mebla jest kształt. Do wyboru mamy stoły kwadratowe, które – o ile są nierozkładane- pomieszczą cztery osoby. Klasyczne i cenione przez klientów są stoły prostokątne. Doskonale sprawdzają się niemal w każdym większym pomieszczeniu, a dzięki funkcji rozkładania są w stanie pomieścić sporą liczbę osób. To dobre rozwiązanie dla dużych rodzin oraz wszystkich tych, którzy często organizują w domu przyjęcia dla licznego grona przyjaciół. Dla mieszkań o niewielkim metrażu lub z półokrągłym wykuszem ściennym, polecane są stoły okrągłe. W zależności od średnicy, może siedzieć przy nich różna liczba domowników. Z kolei w salonach z aneksem kuchennym sprawdzą się stoły barowe. Wysoki blat efektownie się prezentuje oraz zapewnia dużą wygodę podczas spożywania posiłków.

Wyspa kuchenna zamiast stołu

W domach o dużej powierzchni użytkowej, gdzie kuchnia łączy się z salonem, można pomyśleć o wyspie kuchennej, która jednocześnie będzie pełniła rolę stołu. Może składać się ona z kilku szafek oraz przedłużonego blatu, przy którym ustawimy krzesła. Takie rozwiązanie wygląda bardzo nowocześnie oraz zapewnia więcej miejsca do przechowywania akcesoriów kuchennych. Wyspa kuchenna oddziela także kuchnię od strefy wypoczynkowej, dzięki czemu przestrzeń jest bardziej uporządkowana. Jednocześnie osoba, która przygotowuje posiłek ma stały kontakt z innymi domownikami, co sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu i zaciskaniu rodzinnych więzi.

Kupić czy zamówić u stolarza?

W sklepach meblowych spotkamy się z szeroką ofertą stołów. Jednak jak przekonuje specjalista z firmy Meble na Wymiar – warto odwiedzić zakład stolarski i wykonać mebel na indywidualne zamówienie. Taki stół zawsze odznacza się dużo wyższą jakością niż sklepowy zakup. Ponadto możemy poprosić stolarza o wykonanie unikalnego projektu, który idealnie wpasuje się w wystrój naszego domu czy mieszkania. Często zdarza się, że do dyspozycji mamy tylko określoną ilość miejsca i żaden sklepowy mebel nie do końca nam odpowiada. Utalentowany stolarz na pewno zrozumie nasze potrzeby i w oparciu o nie stworzy wyjątkowy mebel.

Podziel się