Materiał Partnera Jaki materac wybrać do sypialni?

Jaki materac wybrać do sypialni?

W łóżku spędzamy znaczną część naszego życia. Zdrowy i spokojny sen jest gwarantem dobrego samopoczucia i sprawności umysłowej. Aranżujący sypialnię, wiele godzin spędzamy na wyborze odpowiedniego łóżka, tymczasem to od jakości materaca zależy, czy będziemy wysypiać się dobrze. Na co koniecznie zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Czym się kierować przy zakupie materaca do sypialni?

Głównym zadaniem materaca jest zapewnienia naszemu ciału odpowiedniego podparcia niezależnie od pozycji, w jakiej śpimy. Dużą rolę odgrywa tutaj  twardość produktu, która powinna być dopasowana do naszej wagi. Pozwoli to utrzymać kręgosłup w prawidłowej pozycji. Z tego też powodu  specjaliści nie zalecają nocnego wypoczynku na wersalce lub rozkładanej kanapie. Meble te przystosowane są do siedzenia, a nie do spania. Bardzo często osoby, które korzystają z nich w ten sposób skarżą się na bóle pleców, drętwienie kończyn czy problemy z zasypianiem. Nawet najbardziej wygodna sofa nie zastąpi nam łóżka z porządnym materacem.

Jakie rodzaje materaców dostępne są w sklepach?

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów różnych materaców do sypialni. Jak informuje specjalista z salonu meblowego Meblex – każdy z nich ma zarówno wiele zalet, jak i trochę wad. Przyjrzyjmy się bliżej najczęściej wybieranym przez klientów produktom:

  • materace sprężynowe – są zdecydowanie najbardziej popularne wśród klientów, dodatkowo kuszą atrakcyjną ceną. Materace sprężynowe cechują się dosyć dużą twardością, dlatego też dobrze sprawdzą się u osób, które ważą powyżej 60 kilogramów. Wysokiej jakości produkt będzie służył nam przez wiele lat. Materace sprężynowe nie dopasowują się jednak do anatomicznych krzywizn ciała, przez co dla niektórych mogą okazać się niewygodne;
  • materace lateksowe- produkty tego typu tworzone są z syntetycznego kauczuku. Świetnie dopasowują się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, zapewniając maksymalną wygodę. Materace lateksowe posiadają różne stopnie twardości, przez co sprawdzą się w przypadku osób o zróżnicowanej masie ciała. Dodatkowo bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Wadą produktu jest stosunkowa wysoka cena i niska żywotność. Materace lateksowe niskiej jakości bardzo szybko pękają lub ulegają innym uszkodzeniom mechanicznym.
  • materace piankowe- cieszą się coraz większą popularnością, głównie ze względu na funkcjonalność i niską cenę. Są świetnym rozwiązaniem dla osób, które cierpią na różne schorzenia kręgosłupa.
  • materace kieszeniowe –są nieco podobne do materaców sprężynowych, ale cechują się większym komfortem użytkowania. Materace kieszeniowe polecane są do łoża małżeńskiego, ponieważ nie ulegają zjawisku falowania. Trzeba jednak sporo się napracować, by utrzymać je w idealnej czystości.

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego materaca do sypialni, warto dokładnie określić swoje oczekiwania, co do produktu. Nie bez znaczenia jest także cena. W przypadku tych produktów wyższy koszt zakupu oznacza zazwyczaj wyższą klasę materaca, a co za tym idzie lepszy sen. A na tym nie można oszczędzać.

Opracowanie:

Meblex. Salon meblowy

Opole , Wiejska 78

Podziel się