Artykuł sponsorowany Jaka jest optymalna wysokość szaf ubraniowych?

Jaka jest optymalna wysokość szaf ubraniowych?

Idealnie zaprojektowana szafa ubraniowa to funkcjonalny mebel, który może z powodzeniem zastąpić pojemne garderoby. Możemy wykorzystać szuflady, schowki, półki i organizery do schludnego przechowywania rzeczy. Szafa musi jednak przede wszystkim mieć odpowiednie wymiary. Jaka jest optymalna wysokość szaf ubraniowych i jak zaprojektować ten wymarzony mebel?

Optymalna wysokość szaf ubraniowych

Jeśli chodzi o wysokość szaf ubraniowych, optymalna wynosi ok. 2 do 2,5 metra. Poza wysokością, istotna jest również głębokość szafy. W zależności od indywidualnych potrzeb, powinna ona mieścić się w przedziale od 50 do 60 centymetrów. Jest to głębokość umożliwiająca swobodne umieszczenie drążków, na sukienki czy koszule. Decydując się na szafę ubraniową możemy skorzystać z gotowych rozwiązań lub z projektów na zamówienie. Ta druga opcja umożliwi nam ustalenie optymalnych dla nas wymiarów szafy, które mogą sporo wykraczać poza standardowe. Meble na wymiar, takie jak szafy ubraniowe możemy zamówić u autoryzowanego dilera sieci Indeco. Na co jeszcze, poza wymiarami szafy, powinniśmy zwrócić uwagę?

Mechanizm otwierania drzwi

Meble na wymiar powinny odpowiadać na nasze potrzeby, pasować aranżacyjnie do wnętrza oraz być wygodne w codziennym użytkowaniu. Kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest mechanizm otwierania drzwi szafy. Warto skonfrontować to z wielkością pomieszczenia – w dużych wnętrzach szafa może posiadać uchylne drzwi, ale już w mniejszych lepiej jest się zdecydować na drzwi przesuwne. Mają one poza oszczędnością miejsca jeszcze jedną zaletę – możemy na całej ich powierzchni drzwi umieścić lustro, które będzie przydatnym dodatkiem, ale również elementem optycznie powiększającym dane pomieszczenie. Możemy też skorzystać z rozwiązania drzwi na zasadzie harmonijki. Poza drzwiami, niezwykle ważne jest także oświetlenie i przemyślany rozkład szuflad, półek i drążków.

Wyposażenie szafy, czyli przemyślany rozkład

Szafa na wymiar ma za zadanie przechowywać nasze rzeczy, ale również umożliwiać wygodne korzystanie z nich. Nie ma nic gorszego, niż nieporządek w szafie, a także zbyt mała liczba półek czy szuflad. Aby zaprojektować idealną szafę ubraniową, warto wcześniej zrobić rekonesans posiadanych rzeczy. Wbrew pozorom w szafach ubraniowych przechowujemy nie tylko odzież, ale również buty, torebki, a nawet codzienne sprzęty czy akcesoria, takie jak żelazko czy deskę do prasowania. Pojemna szafa pozwoli nam wygodnie przechowywać wszystko, co pragniemy w niej umieścić. Pod warunkiem, że znajdzie się tam przemyślany rozkład szuflad, półek czy drążków. W tym punkcie warto również zwrócić uwagę na wygodne organizery, takie jak na przykład wysuwane druciane kosze czy osobne prawidła do butów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter