Artykuł sponsorowany Jak znaleźć w mieszkaniu miejsce na garderobę?

Jak znaleźć w mieszkaniu miejsce na garderobę?

W większości mieszkań nie ma zbyt wielkich szans na stworzenie odrębnej garderoby. Z pewnością takie miejsce podnosi komfort użytkowników, a także pozwala utrzymać w porządku odzież i obuwie całej rodziny. Ubrania można posegregować według własnych potrzeb i np. osobno przechowywać rzeczy pozasezonowe. Dlatego warto wygospodarować miejsce na garderobę. Zobacz, jak możesz to zrobić.

Miejsce na garderobę – gdzie je znaleźć?

W wielu mieszkaniach znajdują się obszerne przedpokoje. To dobre miejsce na garderobę. Warto zainwestować w projekt od profesjonalisty, który optymalnie rozplanuje powierzchnię na ubrania, obuwie, ale również inne niezbędne w mieszkaniu przedmioty. Można w ten sposób przechowywać np. odkurzacz, mop, deskę na prasowania. Dzięki temu w pełni wykorzystuje się przestrzeń, która jest ciągiem komunikacyjnym. Zastosowanie znajdują w takich przypadkach drzwi przesuwne lub składane w harmonijkę, które nie zabierają dużo miejsca. Warto ponadto przemyśleć układ półek i drążków, dopasować ich szerokość do wyznaczonej przestrzeni.

Na większych przestrzeniach można zaprojektować garderobę z prawdziwego zdarzenia. Do wydzielonej strefy powinno docierać światło dzienne, które ułatwi jej użytkowanie. Jak podkreślają specjaliści firmy Stolar, w miarę wygodne, odrębne pomieszczenie nie powinno mieć wymiary co najmniej 1,5 m x 1,5 m. Dzięki temu można stworzyć układ w kształcie litery, U który jest niezwykle wygodny.

Meble do garderoby

Bez względu na wielkość przestrzeni, warto rozważyć wykorzystanie mebli na wymiar. Dobór szafek, szafy, półek i komód staje się wówczas łatwiejszy, możliwe jest wykorzystanie każdej dostępnej powierzchni. Indywidualny projekt uwzględni wszystkie potrzeby i oczekiwania użytkowników, a garderoba będzie praktyczna.

W dolnej części mebli warto zaplanować szuflady. Niezwykle przydatne są dopasowane uchwyty, wieszaki i drążki. Warto pomyśleć o odkrytych półkach, koszach cargo, a także pantografów. Korzystanie z garderoby ułatwiają również:

  • duże lustro,

  • szuflady,

  • półki na buty,

  • dodatkowe pojemniki i przegródki.

Warto zadbać o to, by w zasięgu wzroku znalazły się ubrania przeznaczone do codziennego noszenia. Dobrym pomysłem jest oddzielenie ich od tych przeznaczonych na specjalne okazje i czasowo nienoszonych. Dobór strojów ułatwi grupowanie podobnych sztuk odzieży blisko siebie. Dobrym pomysłem jest zastosowanie specjalnych systemów do przechowywania. Jeżeli garderoba jest niewielkich rozmiarów, warto wybrać miejsce na lustro w jej bezpośrednim sąsiedztwie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter