Artykuł sponsorowany Jak zamontować huśtawkę wiszącą, aby była bezpieczna?

Jak zamontować huśtawkę wiszącą, aby była bezpieczna?

Huśtawkę w domu można zamontować na kilka sposobów. Mowa o wierceniu otworów w stropie i montażu haków, zamocowaniu huśtawki w konstrukcji dachowej jeśli jest odsłonięta, wywierceniu otworów w futrynie drzwi lub montażu drążka na ościeżnicy. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Przy odpowiednim montażu wszystkie zapewniają bezpieczeństwo użytkowania. W tym artykule poznasz najważniejsze zasady montażu huśtawki, by była bezpieczna dla domowników.

Montaż huśtawki w suficie i konstrukcji dachowej

Te dwie metody są zarezerwowane dla domów i mieszkań, w których nie ma podwieszanego sufitu. Jak informuje firma SBM ze Skuszewa k. Wyszkowa, producent artykułów domowych i ogrodowych, bezpieczny i stabilny montaż huśtawki do stropu betonowego wymaga zastosowania kołków rozporowych i haków huśtawkowych. Montaż nie jest specjalnie skomplikowany, wymaga jedynie dokładnego odmierzenia i zaznaczenia punktów wiercenia, posiadania wiertarki udarowej i wierteł do betonu oraz podstawowych kluczy nasadowych lub oczkowych. Jeśli nie chcesz, żeby huśtawka się obracała, zastosuj dwa haki. Gdy montujesz huśtawkę do konstrukcji dachowej, cały ciężar będzie się opierał na jednej belce drewnianej. Punktowy nacisk pionowy wymaga konsultacji z projektantem budynku, aby mógł potwierdzić, że montaż huśtawki będzie bezpieczny. Jeśli uzyskasz zgodę, możesz przystąpić do montażu. Tutaj wystarczą Ci jedynie długie wkręty ciesielskie.

Bezpieczny montaż huśtawki w drzwiach

Niektórzy domownicy nie chcą wieszać huśtawki w suficie i wybierają inny sposób. Polega on na montażu huśtawki w futrynie drzwi. Można to zrobić na dwa sposoby – przy pomocy drążka lub nawiercając otwory w ościeżnicy i ścianie. Pierwszy sposób jest w zasadzie bezinwazyjny, bo drążek rozporowy można zainstalować bez wiercenia. Potem wystarczy tylko zawiesić na nim linki. Drugi polega na montażu haków w górnej części ościeżnicy, co jest podobne do wiercenia w stropie i montażu huśtawki sufitowej. Jeśli żaden ze sposobów nie jest odpowiedni, lepiej może się sprawdzić huśtawka ogrodowa. Każdy z wymienionych sposobów montażu zapewnia bezpieczeństwo dla użytkowników. Warunkiem jest zastosowanie wysokiej jakości akcesoriów montażowych i przestrzeganie maksymalnego udźwigu huśtawki.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter