Artykuł sponsorowany Jak wybrać odpowiednią choinkę ciętą do domu?

Jak wybrać odpowiednią choinkę ciętą do domu?

Okres świąteczny to czas poszukiwania nie tylko prezentów dla bliskich osób, ale również idealnej choinki. Z roku na rok coraz większą popularnością odznaczają się choinki cięte, które można ustawić w niemal każdym miejscu i dopasować je do wymiaru pomieszczenia. Aby jednak drzewko postało w naszym domu dłużej, warto wiedzieć, czym kierować się przy jego wyborze i jak o nie właściwie dbać.

Choinka cięta do domu - jak ją wybrać?

Wybierając choinkę do domu, przede wszystkim musimy zastanowić się nad jej gatunkiem. Dużą popularnością cieszą się świerki pospolite, które na tle innych wyróżniają się przystępną ceną. Rosną one gęste, jednak niestety bardzo szybko opadają. Drugim rodzajem są świerki kłujące, nazywane świerkami srebrnymi. Charakteryzują się silnie kłującymi igłami o odcieniu srebrzysto-niebieskim.

Alternatywą dla świerków jest z kolei jodła kaukaska z ciemnozielonymi igłami, które nie opadają tak często, jak w przypadku innych gatunków iglaków. Przy odpowiedniej pielęgnacji możemy bez pewni, że posłuży nam ona na dłużej. Dobrym wyborem jest też sosna pospolita, której główną zaletą jest intensywny leśny zapach. Podobnie, jak jodła, jej igły prawie nie opadają.

Przed zakupem ciętej choinki do domu, warto również dopasować jej rozmiar do pomieszczenia. W ofercie producenta choinek ciętych Lasik znajdziemy warianty od 80 cm, które sprawdzą się do mniejszych pomieszczeń, jak i drzewka do 250 cm, które doskonale nadadzą się do ozdoby biur czy innych lokali usługowych. Jeżeli we wnętrzu brakuje nam miejsca, możemy bez obaw wybrać choinkę z mniejszą ilością gałązek z jednej strony, którą przytulimy do ściany i zyskamy zarówno świąteczną ozdobę, jak i nie zabierzemy dodatkowego metrażu pokoju.

Jak dbać o ciętą choinkę?

Aby wydłużyć trwałość ciętej choinki, od razu po jej zakupie nie powinniśmy wnosić jej do ciepłego pomieszczenia. Warto dać jej trochę czasu na zaklimatyzowanie się i umieścić ją na jeden dzień w nieco chłodniejszym pomieszczeniu. Po wniesieniu jej do domu pod żadnym pozorem nie można ustawiać jej blisko źródła ciepła, takiego jak kaloryfer czy kominek, ponieważ wtedy uschnie ona znacznie szybciej.

Nie bez znaczenia pozostaje także odpowiednie nawodnienie choinki ciętej. Codziennie powinniśmy sprawdzać poziom wody i regularnie ją podlewać. Najwygodniejszy do tego będzie stojak z możliwością nalania do niego wody. Raz na jakiś czas możemy też użyć specjalnych odżywek, które dostarczą drzewku mikroelementów i witamin, a co za tym idzie, skutecznie wydłużą jego żywotność.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter