Artykuł sponsorowany Jak wybrać meblościankę do salonu?

Jak wybrać meblościankę do salonu?

Salon jest jednym z kluczowych pomieszczeń w każdym domu. To miejsce relaksu, spożywania posiłków, spotkań całej rodziny, a także centrum życia towarzyskiego wszystkich domowników. Z uwagi na wielofunkcyjność, aranżacja tej przestrzeni to nie lada wyzwanie, które ułatwić może wybór odpowiednich mebli. Praktycznym elementem wyposażenia salonu jest pasująca swoim designem oraz spełniająca oczekiwania użytkowników meblościanka.

Meblościanka w salonie

Wielu osobom meblościanka kojarzy się z toporną zabudową rodem z PRL-u, która swoją przebrzmiałą monumentalnością przytłoczy każdą, nawet wyjątkowo przestronną przestrzeń. Tymczasem jest to podstawowy element wyposażenia w każdego funkcjonalnym salonie. Ten praktyczny mebel będzie doskonałym dopełnieniem strefy dziennej szczególnie wtedy, kiedy w aranżacji należy uwzględnić niewielki metraż pomieszczenia.

Nowoczesne meblościanki są projektami niezwykle przemyślanymi, efektownymi, a przede wszystkim poręcznymi. To doskonałe miejsce na stworzenie kącika RTV, wyodrębnienie domowej biblioteczki, a także bezpieczne ulokowanie napojów wysokoprocentowych. Przeszklone części mebla umożliwią również wyeksponowanie pokoleniowej zastawy stołowej lub zabytkowej porcelany. W salonach meblowych znaleźć można meblościanki, które wpiszą się w design każdego salonu, zapewniając domownikom pojemne miejsce do przechowywania.

Czym się kierować przy wyborze meblościanki do salonu?

Wybór meblościanki do salonu należy uzależnić przede wszystkim od stylu panującego w pomieszczenia. W aranżacjach nowoczesnych i skandynawskich sprawdzą się modele minimalistyczne, natomiast w projektach loftowych – charakterystyczne propozycje z czarnymi akcentami, na przykład w postaci metalowej konstrukcji. Bogatym asortymentem odznacza się firma Meble Bueno, w której ofercie znaleźć można meblościanki współgrające z każdym wnętrzem.

Pamiętajmy również o spójności z pozostałymi elementami wyposażenia. Jeżeli w pokoju dziennym króluje motyw drewna, nie decydujmy się na meblościankę, do których stworzenia została wykorzystana płyta akrylowa czy lakierowana. Zadbajmy o spójność kolorystyczną – do białej komody czy witryny dopasujmy użytkowy regał o zbliżonym odcieniu. Jednolitość materiałów, z których wykonane są meble do salonu, a także stonowana paleta barw wprowadzą do pomieszczenia ład i porządek.

Przytulność  każdego salonu zależy od dekoracji ściennych i dodatków tekstylnych, natomiast jego funkcjonalność – od praktycznego kompletu mebli, na czele z meblościanką.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas