Artykuł sponsorowany Jak wybrać idealny stół do jadalni

Jak wybrać idealny stół do jadalni

Wybór stołu do jadalni to nie lada wyzwanie. Musi być nie tylko funkcjonalny, ale również mieć wysokie walory estetyczne, ponieważ zazwyczaj znajduje się w centrum pomieszczenia. Powinien spełniać oczekiwania wszystkich domowników, ponieważ każdy z niego korzysta.  To nie tylko miejsce wydzielone do jedzenia posiłków, ale czasem również do pracy zdalnej, spotkań z przyjaciółmi, przestrzeń do grania w gry planszowe i wiele innych.

Jaki kształt stołu będzie najlepszy do jadalni?

Wybór kształtu stołu, choć może wydawać się banalny, w rzeczywistości ma duży wpływ zarówno na aspekty wizualne, jak i funkcjonalność mebla. Najpopularniejszym kształtem blatu jest oczywiście klasyczny, prostokątny. Jest to wygodne rozwiązanie pod kątem aranżacji. Prostokątny stół można ustawić zarówno pod ścianą, jak i na środku jadalni.

Nie jest to jednak jedyny możliwy wybór. Kolejną propozycją jest stół z blatem okrągłym. To mniej popularna opcja, lecz mająca wiele zalet. Okrągły stół do jadalni nie ma ostrych krawędzi, dzięki czemu może usiąść przy nim nieparzysta liczba osób i w żaden sposób nie będzie to tworzyło dysproporcji. Ten kształt stołu wygląda designersko i z pewnością przyciągnie wzrok gości. Jego wadą jest brak możliwości ustawienia przy ścianie, przez co może nie sprawdzić się w małych przestrzeniach.

Z jakiego materiału powinien być stół do jadalni?

Wybierając mebel do jadalni należy zwrócić uwagę również na materiał, z którego został wykonany. Ponieważ stół będzie często eksploatowany, tworzywo powinno być wytrzymałe i dobrze się prezentować. Najwięcej osób decyduje się na drewno. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ duże drewniane stoły do jadalni są wytrzymałe i wyglądają dobrze w prawie każdym wnętrzu, niezależnie od stylu, w jakim zostało urządzone.

Osoby ceniące sobie wnętrza minimalistyczne i nowoczesne powinny rozważyć również szklany stół do jadalni. Ten wybór jest naprawdę efektowny, wyglądający ekskluzywnie i przyciągający wzrok. Szklany blat sprawdzi się  w niewielkich pomieszczeniach, ponieważ powiększy je optycznie.

Szeroki wybór stołów oferuje sklep Scandinavianliving. W asortymencie można znaleźć meble okrągłe, owalne, prostokątne i kwadratowe. Każdy z nich wykonany został z niezwykłą dokładnością i precyzją.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas