Materiał Partnera Jak wybrać dobry grzejnik do łazienki?

Jak wybrać dobry grzejnik do łazienki?

Bez względu na rozmiar łazienki trzeba ją wystarczająco ogrzać. W przeciwnym razie każde wyjście z kąpieli lub spod prysznica będzie kończyło się nieprzyjemnie. Współczesne modele grzejników łazienkowych łączą funkcjonalność z dobrym wyglądem i potrafią służyć przez wiele lat. Dzięki dodatkowym akcesoriom stają się jednak czymś więcej niż urządzeniem grzewczym. Zapraszamy do lektury.

Wygoda i funkcjonalność

W blokach mieszkalnych powierzchnie łazienek nie należą do największych. Ich kosztem powiększa się bowiem pokoje dzienne i sypialnie. Mimo niedogodności, w łazience wcale nie musi panować ścisk. Dodatkową przestrzeń można uzyskać, wybierając do niej mały grzejnik. Dzięki temu zagospodarujemy więcej miejsca na suszarki do ubrań, które po rozłożeniu potrafią zająć nawet całą łazienkę.

Kompaktowe wymiary grzejnika nie muszą oznaczać jego niskiej wydajności. Technologia poszła na tyle do przodu, że niewielkie konstrukcje potrafią mieć nawet dwukrotnie większą moc grzewczą niż modele grzejników o standardowej wielkości. Swą efektywność zawdzięczają zwykle podwójnym kolektorom. Nie dość, że zapewniają komfort termiczny, to jeszcze świetnie prezentują się wizualnie, uatrakcyjniając wygląd łazienki. Zmieszczą się nawet pod niskim parapetem, przez co nadają się do pomieszczeń o bardzo małej powierzchni. Tego typu grzejniki można kupić po korzystnej cenie w F.H.U JOTES.

Akcesoria do grzejnika łazienkowego

Chociaż grzejnik łazienkowy, zwany też drabinką, ma przede wszystkim zapewniać komfort termiczny, to można śmiało go wykorzystać do innych celów. Wzbogacony o odpowiednie akcesoria staje się urządzeniem wielofunkcyjnym. Dokupując do niego aluminiowe lub żeliwne wieszaki, uczynimy z niego praktyczną suszarkę na ręczniki lub bieliznę. Dodatki te ponadto wzbogacą łazienkę o walory estetyczne.

Chcąc zaoszczędzić miejsce, warto zastanowić się też nad półkami do grzejników. Najczęściej wykonane są one wysokiej jakości drewna, lecz w łazienkach można spotkać też szklane modele. Warto wiedzieć, że grzejnik poprzez takie rozwiązanie nie traci swojej wydajności i ociepla pomieszczenie z taką samą mocą. My zaś zyskujemy dodatkową przestrzeń użytkową.

Dodatkowe ogrzewanie

Co robić, gdy na zewnątrz jest chłodno, a sezon grzewczy jeszcze się nie rozpoczął? Aby rozwiązać problem z niedostateczną temperaturą w łazience, używa się grzałki elektrycznej. Wyposażyć w nią można większość dostępnych na rynku grzejników. Przy jej instalacji należy jednak zachować odpowiednie środki ostrożności. Grzałka wymaga bowiem właściwego dopasowania, zarówno co do mocy pierwotnego urządzenia grzewczego, jak i jego wielkości. Błędy w doborze najczęściej kończą się uszkodzeniem powłoki grzejnika. Ponadto gniazdo zasilające grzałkę elektryczną powinno być  uziemione i znajdować się co najmniej 60 cm źródła wody.

Grzejniki z podłączoną grzałką szczególnie są przydatne w naszym klimacie. Wczesna jesień i chłodna wiosna nieraz bowiem  skazują mieszkańców bloków na nieprzyjemny chłód. Alternatywne  źródło ciepła nie tylko dogrzewa łazienkę, ale i umożliwia wysuszenie prania. Niweluje również ryzyko zawilgocenia i powstawania pleśni.

Opracowanie:

Jotes Jan Szymanek

Biłgoraj , Partyzantów 1

Podziel się