Materiał Partnera Jak urządzić małą kuchnię?

Jak urządzić małą kuchnię?

Duża i przestronna kuchnia to marzenie większości z nas. Niestety, nie zawsze jest ono możliwe do zrealizowania. Jednakże jeśli jesteś właścicielem małej kuchni – nic straconego! Można urządzić ją w taki sposób, aby mimo niewielkich rozmiarów, nadal była funkcjonalnym i estetycznym pomieszczeniem. Jak zaaranżować małą kuchnię? Zobacz nasze propozycje!

Meble na wymiar – strzał w dziesiątkę!

Już na wstępie warto zaznaczyć, że najlepszym rozwiązaniem w przypadku małej kuchni będzie zamówienie mebli na wymiar. Dzięki temu można precyzyjnie zagospodarować całą powierzchnię, aby zawierała wszystkie niezbędne elementy i jednocześnie nie była zagracona. Gotowe zestawy mebli są zwykle dopasowane do standardowych wymiarów kuchni. Nawet jeśli zrezygnuje się z kilku szafek – będą one niefunkcjonalne. Nie da się ukryć, że szafki kuchenne często mają wiele pustych przestrzeni, czego dzięki meblom na wymiar można skutecznie uniknąć. Meble kuchenne na zamówienie oferuje między innymi firma Peter-Tom, której salon znajduje się w Radomsku.

Unikaj masywnych mebli

Duże i masywne meble z pewnością prezentują się ekskluzywnie, lecz w małej kuchni nie są zbyt dobrym rozwiązaniem. Lepiej zdecydować się na takie, które zajmą minimum powierzchni przy jednocześnie jak największej pojemności. Doskonale sprawdza się w tym wypadku minimalistyczny styl nowoczesny. Jest on pozbawiony różnego rodzaju ozdób, które tylko niepotrzebnie zajmują miejsce. Minimalizm też może wyglądać luksusowo! Ważne jest, aby wybrać odpowiednie wykończenie. Meble kuchenne to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia domu lub mieszkania dlatego, zanim podejmiesz ostateczną decyzję – dobrze ją przemyśl. Kuchnia to inwestycja na lata, dlatego warto być z niej w pełni zadowolonym.

Jakie kolory wybrać?

Mała kuchnia z ciemnymi meblami nie zawsze wygląda dobrze. Jeśli jest to naprawdę niewielkie pomieszczenie, lepiej postawić na jasne kolory, które optycznie je powiększą. W ostatnim czasie wiele osób decyduje się na śnieżnobiałe meble z wykończeniem na wysoki połysk. Wbrew pozorom wcale nie są one trudne w utrzymaniu czystości. Powierzchnia jest idealnie gładka, dlatego wystarczy przetrzeć je szmatką z odrobiną delikatnego detergentu, aby znów wyglądały jak nowe. Jeśli chodzi o czystość, najgorzej wypadają meble, które na swojej powierzchni mają rowki i dekoracyjne tłoczenia. Z początku wyglądają bardzo dobrze, lecz po latach zaczyna osadzać się w nich brud i coraz bardziej rzuca się w oczy, a jego usunięcie będzie trudne i czasochłonne.

Opracowanie:

Peter -Tom Tomasz Frymus

Szczepocice Prywatne 20

Podziel się