Artykuł sponsorowany Jak umeblować kuchnię w układzie wyspowym?

Jak umeblować kuchnię w układzie wyspowym?

Kuchnia w układzie wyspowym jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem. To świetny sposób na zagospodarowanie dużych przestrzeni i stworzenie miejsca dla rodzinnych spotkań. Wyspa jest kojarzona z nowoczesnością, często można znaleźć ją w katalogach prezentujących wnętrza w stylu skandynawskim. Nie jest trudno ją umeblować, ważne jest jednak miejsce, które w wielu przypadkach może nakładać istotne ograniczenia.

Jakie meble sprawdzą się w układzie wyspowym?

Kuchnia wyspowa to układ, w którym na środku znajduje się osobny blat, niezależny od mebli przy ścianach. To wygodne rozwiązanie, na które warto zdecydować się, jeśli:

  • kuchnia jest duża i łatwo można zagospodarować jej przestrzeń,

  • chce się przygotować miejsce do siedzenia lub jedzenia dla całej rodziny,

  • kuchnia nie jest osobnym pomieszczeniem, a jedynie częścią salonu lub otwartej przestrzeni.

Do wnętrz o nietypowym układzie doskonale sprawdzą się meble na wymiar. Takie rozwiązanie pozwala przygotować dowolną wyspę wedle własnego projektu. Chodzi nie tylko o jej szerokość czy długość, ale także ilość szuflad, materiał, z jakiego wykonane będą blaty oraz możliwość podłączenia na niej płyty elektrycznej.

Wsypa powinna pasować wyglądem do reszty kuchni. Większość właścicieli decyduje się na zaaranżowanie jej jako blatu połączonego ze stołem. Wtedy niezbędne mogą okazać się:

  • stołki barowe – doskonale sprawdzą się w nowoczesnej kuchni przy blacie wyższym od stołu,

  • szafki i półki umieszczone w wyspie – w ten sposób oszczędza się przestrzeń oraz ułatwia dostęp do najważniejszych naczyń i składników do gotowania.

Wyspa może oddzielać także umownie aneks kuchenny od większego pomieszczenia, na przykład salonu. W takim przypadku dalej może pełnić funkcję stołu i dodatkowego blatu, do tego będzie ciekawym urozmaiceniem wnętrza. Dzięki niemu rodzina będzie mogła spędzić ze sobą więcej czasu.

Jak kreatywnie wykorzystać wyspę w kuchni?

Wyspę można przygotować dowolnie do swoich potrzeb. Zamówienie jej w firmie wykonującej meble na wymiar, takiej jak MEBLE ROBKO, pozwala na jej idealne zaprojektowanie. Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie na niej płyty elektrycznej. Można wówczas stworzyć kreatywne rozłożenie trójkąta roboczego, czyli strategicznego ułożenia płyty, lodówki i zlewozmywaka. W projekcie wyspy warto uwzględnić półki lub szuflady, które będą schowkiem na dodatkowe naczynia czy garnki. Można także wmontować w nią wysuwany stół i składane krzesła dla dzieci, aby one także miały wygodny dostęp do rodzinnej przestrzeni.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas