Artykuł sponsorowany Jak powstają stoły drewniane na zamówienie?

Jak powstają stoły drewniane na zamówienie?

Stoły drewniane mają wiele kształtów, wielkości i rodzajów wykończenia. Część modeli pasuje do nowoczesnych aranżacji, inne stworzono z myślą o klasycznych wystrojach wnętrz. Kolejnym aspektem, który je różni jest sposób produkcji. Dostępne są meble tworzone na masową skalę lub na zamówienie. Największy wpływ na wygląd tych drugich mają kupujący je klienci. Dlatego właśnie warto dowiedzieć się jak powstają.

Zalety stołów drewnianych na zamówienie

Gotowe stoły można odbierać w sklepach w tym samym dniu, w którym zostały zakupione. Dają sporo wzorów do wybory i mają atrakcyjne ceny.  Jednakże nie zawsze znajdzie się model idealnie pasujący do wnętrza. Tymczasem producenci stołów na wymiar precyzyjnie dobierają ich wielkość do metrażu pomieszczenia. Do najczęściej wymienianych zalet mebli tworzonych na zamówienie należy także:

  • dostępność modeli o nietypowych kształtach i rozmiarach,
  • unikatowy wygląd poszczególnych stołów,
  • dopasowanie wyglądu stołu do gustu klientów.

Do powyższej listy trzeba dodać jeszcze jeden, istotny plus.  Otóż stoły na wymiar powstają pod ścisłym nadzorem zamawiających je osób. To nabywcy wybierają drewno do produkcji mebli oraz rodzaj wykończenia.

Tworzenie niepowtarzalnych stołów z drewna

Produkcja stołów, tak jak i innych mebli drewnianych na zamówienie, odbywa się w kilku etapach. Proces zaczyna się od spotkania klientów z wykonawcą. Pierwszym krokiem jest wybór wielkości stołu. Producent określa ją na podstawie potrzeb przyszłych właścicieli oraz metrażu pomieszczenia, w którym mebel ma się znaleźć. Nabywcy mogą samodzielnie zmierzyć pokój lub powierzyć to zadanie fachowcom. Kolejna kwestia to ogólny wygląd produktu. Jeżeli w domu czy mieszkaniu znajdują się nowoczesne meble z drewna, stół powinien mieć podobny design. To samo tyczy się aranżacji klasycznych, minimalistycznych itp. Oczywiście decydujący głos należy do zamawiających, jeśli chcą mieć fantazyjne wyposażenie, pracownia stolarska zawsze je dostarczy.

Stoły na zamówienie, i często od razu pasujące do nich krzesła drewniane, muszą spełniać wszystkie oczekiwania nabywców. Dlatego też w firmach zajmujących się stolarstwem artystycznym, takich jak Leprechaun & K Lemeshko, kolejne etapy pracy to:

  • ustalenie wysokości stołu oraz grubości blatu,
  • wybór wyglądu nóg oraz materiału, z jakiego powstaną,
  • wybór drewna na blat oraz rodzaju wykończenia.
Jeśli chodzi o surowce to stoły najczęściej wykonywane są z dębu, buku lub jesionu. Natomiast wykończenia dzielą się na gładkie oraz szczotkowane, czyli mające niewielkie zagłębienia i nierówności. Po zgromadzeniu wszystkich informacji stolarz wykonuje stół i zabezpiecza go olejem lub lakierem. W ten sposób powstają oryginalne meble drewniane.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas