Artykuł sponsorowany Jak powstają meble tapicerowane? Tajniki produkcji

Jak powstają meble tapicerowane? Tajniki produkcji

Meble tapicerowane idealnie dopasowują się ciała, zagłówek pozwala na odciążenie zmęczonych mięśni karku, a wygodny podnóżek to gwarancja wypoczynku po całym dniu „biegania”. Niewiele osób natomiast zdaje sobie sprawę z tego, jak powstają meble tapicerowane. Proces ten jest bardzo ciekawy i zaczyna się od fazy projektowej. Jest to kluczowa część, która pozwala na dostosowanie mebla do funkcji, jakie powinien spełniać. Jak przebiega cały proces tworzenia mebli tapicerowanych?

Proces powstawania mebli tapicerowanych

Po fazie projektowej – ustalenia funkcji, jakie powinien spełniać mebel, do jakich pomieszczeń będzie przeznaczony oraz na jakie potrzeby użytkowników powinien odpowiadać, przechodzi się do części przeznaczonej dla konstruktorów.

Meble tapicerowane mogą być elementami dostępnymi w gotowej konfiguracji, lub też umożliwiać klientowi skomponowanie zestawu według własnych potrzeb. Na bazie odpowiednio przygotowanego projektu może powstać prototyp mebla.  Prototyp umożliwia ocenę, czy wszystkie przewidziane funkcje działają bez zastrzeżeń, a w razie potrzeby projektanci mogą odpowiednio wcześnie wprowadzić niezbędne zmiany.

Po zatwierdzeniu prototypu przechodzi się do etapu produkcji. Stolarze tworzą szkielet mebla, wykrawają pianki, czyli wypełnienia siedziska. Równolegle powstaje pokrowiec z tkaniny lub ze skóry. W tym celu ulega precyzyjnemu rozkrojowi. Następnie części pokrowca są zszywane w jedną całość. Czynności te wymagają ogromnej precyzji i dokładności, ponieważ wszystkie elementy muszą do siebie pasować. Do tapicerni trafia już finalny szkielet mebla, który jest kolejno oklejany pianką i przygotowywany do tapicerowania. Wykrojone pianki wypełniają poszczególne miejsca pokrowca mebla – siedzisko, zagłówki i podłokietniki. Ostatnim etapem jest nadanie finalnego kształtu meblowi. Tapicerowaniu ulega cały stelaż mebla. Tak gotowe elementy przechodzą ostatnią kontrolę jakości i mogą trafić do klienta.

Dlaczego warto tapicerować meble?

Tapicerowanie to proces, który umożliwia stworzenie unikalnego, wysokiej jakości mebla wypoczynkowego. Meble tego typu powstają z najlepszych komponentów oraz surowców i są efektem pracy ludzkich rąk. Precyzja wykończenia oraz szczegółowe detale to elementy, których nie znajdzie się w meblach z popularnych sieciówek.

Jak mówi tapicer z firmy RenoSTYL Krzysztofa Kuczerawy oferującej tapicerowanie mebli: Jedną z największych zalet mebli tapicerowanych jest komfort ich użytkowania. Decydując się na meble obite tkaninami, które są miłe w dotyku, odporne i trwałe równocześnie, możemy mieć gwarancję długotrwałej estetyki, wygody oraz przytulności.

Decydując się na tapicerowanie mebli, należy skorzystać jedynie z oferty wykwalifikowanych firm zajmujących się takimi usługami. Wykwalifikowany tapicer oraz wysokiej jakości materiały to gwarancja wygodnego mebla na wiele długich lat.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas