Artykuł sponsorowany Jak odpowiednio dobrać zasłony do naszego mieszkania?

Jak odpowiednio dobrać zasłony do naszego mieszkania?

Zasłony znacznie częściej są elementem dekoracji, aniżeli rzeczywiście służą do zaciemniania mieszkania. Są elementem dopełniającym charakter naszego domu, dodają mu elegancji, uroku i szyku. Niemałe jednak problemy sprawia ich dobranie zarówno w zakresie materiału, kolorystyki czy rodzaju upięcia. Jakimi zasadami się kierować i z czyjej pomocy skorzystać?

Jak dopasować zasłony do estetyki mieszkania?

Wybór zasłon zależy od charakteru naszego mieszkania. Zależy, co lubimy. Jeżeli mamy mieszkanie w stylu romantycznym warto pomyśleć o delikatnych, pastelowych kolorach. Jeżeli stawiamy na minimalizm to dobrze sprawdzą się zasłony w kolorze ścian lub w odcieniach posiadanych dodatków. Klasyka to zazwyczaj beż. Także rodzaj zasłony ma znaczenie. Ciężkie dobrze sprawdzają się w dużych przestrzeniach, a jasne do ciemniejszych pomieszczeń, aby przepuszczały światło. Problemem może być również kolorystyka. Jeżeli chcemy łagodności, wybierajmy jasne kolory, jeżeli ożywienia pokoju, to możemy zastosować tkaniny w kontrastowych kolorach.

Jeżeli mamy duże wątpliwości, na co się zdecydować, warto skontaktować się z profesjonalną firmą AnnDekoria Szycie Dla Wnętrza, która zajmuje się nie tylko szyciem, ale także projektowaniem zasłon, jak i aranżacją dekoracji okiennych. Szycie zasłon na zamówienie pozwala na dowolność i unikalność wyrobu. AnnDekoria od lat oferuje swoją pomoc w dekoracji okien. Założycielka firmy szyje piękne firany, zasłony i rolety już od 1995 roku. Oferuje szeroki wybór artykułów dekoracyjnych, w tym firany, zasłony, rolety oraz atrapy rolet. W asortymencie znaleźć można wiele interesujących produktów, takich jak rolety rzymskie lub rolety dzień noc. Ponadto firma oferuje plisy, upięcia firan oraz ekrany. Oferta uzupełniona jest o żabki i karnisze, które z pewnością spełnią oczekiwania każdego klienta.

Jaki materiał na zasłony wybrać oraz rodzaj upięcia?

Jeżeli chodzi o materiał, mamy całą paletę do wyboru – począwszy od lnu, przez bawełnę lub aksamit, po lekkie tkaniny typu woal, etamina lub batyst. Samo zawieszenie zasłon może być problemem, dlatego na etapie konsultacji z krawcową, warto ustalić, jak chcielibyśmy powiesić nasze zasłony szyte na miarę, gdyż wpływa to na sposób szycia. Możemy zdecydować się na żabki, agrafki lub powieszenie na kółkach, szelkach, microflexach albo systemie wave. Możemy wybrać tradycyjne zasłony luźno wiszące lub pomyśleć o jakimś finezyjnym upięciu czy marszczeniu. Pomyślmy o tym odpowiednio wcześniej, aby zastosować odpowiednią szynę lub karnisz i przeznaczyć dla nich odpowiednią ilość miejsca przy oknie. W tych aspektach również możemy skorzystać z pomocy profesjonalisty przy projektowaniu dekoracji okiennych.

Opracowanie:

AnnDekoria Szycie Dla Wnętrza

Katowice , Kołobrzeska 24

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter