Artykuł sponsorowany Jak nakryć stół do śniadania wielkanocnego?

Jak nakryć stół do śniadania wielkanocnego?

W przeciwieństwie do zimowych świąt Bożego Narodzenia najważniejszy posiłek w trackie Wielkanocy stanowi śniadanie, do którego zasiadamy z najbliższą rodziną. To ono wymaga uroczystej oprawy, a w tym także odpowiedniego przygotowania i udekorowania stołu. Liczą się nie tylko ozdoby, ale także właściwie dobrane tekstylia oraz zastawa. W artykule przedstawiamy kilka możliwości jego nakrycia.

Kolory obrusa i serwetek

Nakrycie wielkanocnego stołu zawsze rozpoczynamy oczywiście od położenia obrusa. W zależności od tego, w jakim stylu chcemy udekorować nasz stół, wybierzemy jego deseń i kolor. Wzorzyste tekstylia bądź to o intensywnej barwie sprawdzą się w przypadku jednolitej zastawy stołowej w odcieniach bieli, écru, szarości lub beżu. Dużo bezpieczniejszy wybór stanowią zaś obrusy jednolite i jasne, których monotonię śmiało można przełamać właśnie bardziej ozdobnymi naczyniami czy też wyraziście żółtymi lub zielonymi bieżnikami. Te znajdziemy na przykład w sklepie internetowym Porcelana 24. Ciekawy pomysł stanowi też inspiracja naturą, czyli nakrycia lniane, nawiązujące do trendów ekologicznych. Wybierając tekstylia, zadbajmy o to, aby były one lekkie i świeże, przywołując na myśl wiosnę. Niezależnie jednak od tego, które z zestawień pojawi się na naszym stole, pamiętajmy, aby uprzednio je uprasować, co jest najważniejsze w zachowaniu walorów estetycznych.

Kompletna zastawa stołowa

To kolejny istotny, jak nie najważniejszy, element wielkanocnej aranżacji. To właśnie on powinien stanowić główną dekorację. Podobnie jak w przypadku obrusów, tak i tutaj mamy dużo możliwości. Z pewnością jednak powinniśmy zrezygnować z kompletu, z którego korzystamy na co dzień, a wybrać coś bardziej eleganckiego. Niekoniecznie musi to być zestaw ze świątecznymi motywami, którego nie wykorzystamy przy innej okazji. Jeśli zależy nam na serwisie porcelanowym ze wzorami, sięgnijmy na przykład po ten zdobiony delikatnymi kwiatami. Dobrze wyglądają również talerze, półmiski czy patery wykończone drobnymi detalami ze srebra lub złota. Najbardziej uniwersalne z kolei są wyroby w jednolitym kolorze białym bądź écru.

Wielkanocne dodatki

Choć, jak już zostało wspomniane, główną rolę powinna odgrywać zastawa, nie oznacza to, że powinniśmy całkowicie rezygnować z innych ozdób. Warto przy okazji tych świąt podkreślać wiosenną aurę, na przykład poprzez wybór żywych kwiatów – żonkili, narcyzów, tulipanów, hiacyntów zestawionych z baziami. Oczywiście nie może zabraknąć ozdobnego naczynia z rzeżuchą, na której znajdą się kolorowe pisanki lub wydmuszki. Te drugie można zawiesić na wspomnianych gałązkach bazi. Dodatkowym urozmaiceniem mogą być na przykład figurki zajączków lub baranków, jak również świeca w żywym kolorze. Przy takim stole jedzenie wielkanocnego śniadania nabierze szczególnej atmosfery.

Opracowanie:

Ap-Pol Porcelana24 Sp. z o.o.

Marki , Bukowa 11

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter