Artykuł sponsorowany Jak dopasować ławę do stylistyki salonu?

Jak dopasować ławę do stylistyki salonu?

Ława rozkładana i podnoszona, zwana też ławostołem, jest niezwykle przydatnym meblem w salonie. Dzięki możliwości regulacji wysokości i wielkości blatu z małego stolika kawowego przeobraża się w duży stół, który idealnie nadaje się na rodzinne przyjęcia. W poniższym artykule podpowiemy ci, czym się kierować, wybierając ławę do salonu. 

Na rynku dostępnych jest dzisiaj wiele modeli ław rozkładanych i podnoszonych o rozmaitych konstrukcjach oraz barwach. Aby wybrać model dobrze komponujący się z otoczeniem, trzeba brać pod uwagę przede wszystkim styl i kolory pozostałych mebli, a także ich wysokość. By ława spełniania swoją funkcję, należy ją dobrać do wysokości kanapy i krzeseł. Trzeba też pamiętać, żeby odległość do innych mebli umożliwiała swobodne poruszanie się wokół ławy. 

Czym się kierować, wybierając model i kolor ławy? 

Kolor ławy powinien współgrać z barwami mebli. Nie znaczy to jednak, że musi być identyczny. Dostępne są modele jedno- i wielokolorowe. Jeśli przynajmniej jeden z kolorów ławy będzie podobny do barwy kompletu mebli, całość stworzy efekt harmonii. Niezwykle ważne jest też, by styl ławy rozkładanej odpowiadał charakterowi całego pokoju. Ławostoły z regulowaną wysokością o prostej budowie są najbardziej uniwersalne. Pasują do wnętrz w stylu klasycznym, rustykalnym i minimalistycznym. Meble ciemne polecane są do pomieszczeń vintage, a jasne – do salonów, które pełnią także funkcję jadalni. Do nowoczesnych, artystycznych pokojów pasują bardziej ekstrawaganckie meble o ciekawym, nietypowym designie. Ławy wielokolorowe ożywią zbyt ponure wnętrze, a czarne elementy dodadzą mu elegancji. 

Najmodniejsze modele ław podnoszonych

Dużym powodzeniem cieszą się nadal meble w stylu skandynawskim. Pasują one do wnętrz utrzymanych w jasnych tonacjach, wypełnionych elementami dekoracyjnymi zrobionymi z naturalnych materiałów. Białe i beżowe ławy podnoszone z drewna doskonale wpisują się w ten charakter – opowiada ekspert z Tomaco, internetowego sklepu meblowego

Coraz częściej w nowoczesnych aranżacjach wnętrz pojawiają się też meble w surowym stylu industrialnym, w których elementy drewniane łączone są z metalem, betonem i szkłem w ich naturalnych kolorach. Ława na stalowych nogach z drewnianym lub szklanym blatem idealnie pasuje do tego stylu. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas