Artykuł sponsorowany Jak dobrać żaluzje do okna?

Jak dobrać żaluzje do okna?

Planujesz zmianę aranżacji okna? Czy wiesz, że w ostatnim czasie do łask trendów wnętrzarskich wróciły żaluzje? Duża ilość wpadającego światła, estetyczny wygląd i różnorodne materiały wykonania sprawiają, że zwiększa się grupa zwolenników tego rozwiązania, wskazując na funkcjonalność, praktyczność i walory estetyczne żaluzji. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się, jak dobrać żaluzje do okna. Sprawdź, co musisz wiedzieć, zamawiając je na wymiar!

Wybór żaluzji a wielkość okien

Warto pamiętać, że poszczególne pióra, czyli lamelki żaluzji są różne. W drewnianych modelach mają większą grubość niż w aluminiowych. Jest to ważne ze względu na finalną grubość zwiniętej żaluzji. Montaż żaluzji drewnianych ma swoją konsekwencję — mogą one  zająć nawet 20% powierzchni szyby. Mniej widoczne będą aluminiowe.

Tym samym, posiadając wysokie okna, można zdecydować się na żaluzje drewniane ze względu na estetyczny wygląd. Z kolei przy niewielkich oknach lepszym wyborem będą żaluzje aluminiowe. Nie ograniczają aż tak przepływu światła i widoczności.

Wybór i montaż żaluzji a poprawny pomiar

Aby żaluzje były funkcjonalne, muszą być dopasowane do wymiaru ramy okiennej, co może być problematyczne, jeśli nie ma się odpowiedniego doświadczenia i wiedzy. Każdy błąd będzie skutkować brakiem estetyki wykonania i problemami w codziennym użytkowaniu. Z tego powodu dobrym rozwiązaniem są usługi na wymiar. Firma Żaluzje Rolety w Poznaniu oferuje fachowy pomiar i montaż wybranych przez klienta produktów.

Konkretne miejsca pomiaru okna przed zakupem żaluzji zależą od wybranego modelu produktu i jego sposobu montażu. Wykonywany na ramie wymaga zmierzenia wysokości i szerokości z pominięciem obramowania. Metoda na listwy przyszybowe polega na pomiarze szyby łącznie i bez uszczelek. W przypadku montażu na ścianie mierzona jest wnęka.

Warto pamiętać też o wywietrzniku. Jeśli znajduje się on na oknie, należy żaluzję założyć na górnej ramie za pomocą zaczepów.

Czy kolor żaluzji ma znaczenie?

Przy wyborze żaluzji do okna nie należy zapominać o ich kolorze. Współcześnie istnieje szeroki wybór nie tylko pośród żaluzji drewnianych, ale też aluminiowych. Niemniej, dobrą opcją będzie kierowanie się zasadą, iż kolor produktu powinien pasować do barw stolarki okiennej lub różnić się maksymalnie o ton.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas