Artykuł sponsorowany Jak dbać o lniane poduszki?

Jak dbać o lniane poduszki?

Len jest bardzo popularną tkaniną, wyjątkowo prostą w użytkowaniu. Ma właściwości antyalergiczne, jest przyjazny dla skóry. Wykonuje się z niego wiele produktów, takich jak odzież, tekstylia, zasłony czy obrusy. To tkanina, o którą łatwo zadbać w domowych warunkach. Wystarczy trzymać się pewnych zasad, by utrzymać wyroby lniane w doskonałej kondycji. Dowiedz się, jak zadbać o poduszki z tego materiału.

W jaki sposób prać lniane poduszki?

Len to jeden z najbardziej cenionych materiałów, przeznaczony także dla alergików. Pościel i poduszki z niego zyskują na popularności. Aby przez długi czas materiał zachował swoje pierwotne właściwości, warto o niego odpowiednio zadbać.

Poduszki można wyprać w domowej pralce, jednak trzeba zwrócić uwagę na ustawioną temperaturę. Konieczne jest stosowanie delikatnych programów, temperatura nie powinna przekroczyć 40°C. Wraz z poduszkami można umieścić inne rzeczy, jednak muszą one mieć zbliżony kolor i strukturę. W przypadku prania ręcznego należy pamiętać, by nie wyżymać materiału zbyt mocno.

Pranie lnianych poduszek wymaga zastosowania odpowiednich detergentów. Muszą one cechować się wyjątkową łagodnością, gdyż tylko takie zapewnią ochronę właściwości tej wyjątkowej tkaniny. W przypadku tego typu tekstyliów odradzane są agresywne środki piorące.  Warto również pamiętać, by ustawić wirowanie na maksymalnie 800 obrotów.

Prasowanie i suszenie lnianych poduszek

Lniane poduszki najlepiej suszyć na świeżym powietrzu. Po upraniu warto je rozwiesić na stojących suszarkach lub sznurkach, wówczas zachowają przyjemny zapach oraz miłą strukturę. Czynność ta powinna zostać wykonana zaraz po wyjęciu z pralki, należy pamiętać o strzepnięciu każdej sztuki. Specjaliści firmy LITTLE DREAMS uczulają, by nie przesuszyć lnianych wyrobów. Włókna tego materiału mogą się bowiem szybciej niszczyć. Wiele osób suszy lnianą pościel w suszarkach bębnowych. Nie jest to zalecane, gdyż metoda ta może znacznie osłabić materiał i przyczynić się do powstania zniszczeń.

Warto pamiętać, że produkty wykonane z lnu są podatne na gniecenie się. Ich prasowanie może nie przynieść pożądanych skutków, jednak nawet pomięte poduszki prezentują się bardzo dobrze. Jeśli użytkownik decyduje się na prasowanie, powinien to robić, kiedy materiał jest jeszcze wilgotny. Zbyt suchy można skropić wodą, wówczas będzie się łatwiej poddawał temperaturze z żelazka. Producenci wskazują, by w przypadku lnu wynosiła ona 200°C. Ciemne poduszki należy prasować przez ściereczkę, by uniknąć nieestetycznego wyblaknięcia tkaniny.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas