Materiał Partnera Jak dbać o drewniane meble?

Jak dbać o drewniane meble?

Drewniane meble są nie tylko piękne, eleganckie i stylowe, ale również bardzo trwałe i funkcjonalne. Nadają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, a ich wielką zaletą jest fakt, iż pasują do niemal każdego stylu aranżacyjnego oraz rodzaju wnętrz. Przy odpowiedniej pielęgnacji meble z drewna mogą nam posłużyć na lata. Dowiedz się więcej, jak dbać o nie oraz o ich zaletach w poniższym artykule.

Zalety drewnianych mebli

Posiadanie drewnianych mebli, tak już wspomnieliśmy o tym, niesie za sobą wiele zalet. Oprócz nadania wnętrzu oryginalnego charakteru i wysokiej funkcjonalności, meble z drewna odznaczają się ogromną uniwersalnością ze względu na fakt, iż doskonale komponują się one z ogromnym wachlarzem materiałów, z których wykonywane są elementy meblarskie, a więc mamy okazję wykorzystać naszą kreatywność i zaprojektować w tym momencie wnętrze według naszych szczegółowych upodobań, bowiem drewno będzie pasowało do skóry, wszelkiego rodzaju kamienia, szkła oraz tkanin. Kolejną zaletą drewnianych mebli jest ich różnorodność, ponieważ na rynku dostępne są one w ogromnej gamie stylów, form, struktur, kolorów, gatunków, zdobień, czy kształtów, co pozwoli nam znaleźć coś dla odpowiadające naszym gustom. Ponadto, ten rodzaj mebli jest zawsze na czasie, więc nie musimy się martwić o kwestie modowe. Szeroki wybór drewnianych mebli najwyższej jakości znajdą Państwo w ofercie firmy Meble Schody Margo.

Jak pielęgnować drewniane meble?

Ze względu na wyjątkowość oraz ponadczasowość drewnianych mebli, naprawdę warto zadbać o ich odpowiednią konserwację, by posłużyły nam przez długie lata. Jak więc pielęgnować ich powierzchnię? Na pewno należy unikać wody, która powoduje degradację drewna. Odpadają więc zarówno mokre jak i szorstkie ściereczki, które mogłyby łatwo uszkodzić delikatną strukturę drewna.

Drugą ważną sprawą jest odpowiednie dopasowanie preparatu czyszczącego oraz ochronnego do rodzaju drewna, z którego wykonany jest dany mebel. Należy wziąć więc pod uwagę, czy był on lakierowany, olejowany, woskowany, bejcowany czy fornirowany. To bardzo ważne, by sprawdzać skład danego preparatu oraz jego przeznaczenie, aby uniknąć brzydkich plam oraz przebarwień na meblach.

Kolejną istotną kwestią jest odpowiednia aplikacja preparatów, bowiem nie absolutnie wolno nakładać ich bezpośrednio na drewno. Należy natomiast nanieść środek czyszczący lub ochronny na szmatkę i wetrzeć go delikatnie za jej pomocą kolistymi ruchami.

Jak unikać uszkodzeń?

Przede wszystkim należy unikać groźnych dla drewna sytuacji, takich jak bezpośrednie stawianie gorących naczyń na powierzchni drewnianych mebli, pozostawianie zanieczyszczonej powierzchni przez dłuższy czas czy zostawianie ostrych sprzętów. Dobrze jest stosować natomiast podkładki ochronne.

Podziel się