Artykuł sponsorowany Główne cechy, charakterystyczne dla schodów drewnianych.

Główne cechy, charakterystyczne dla schodów drewnianych.

Schody drewniane coraz częściej spotykane są w domach jednorodzinnych. Ich popularność wynika ze specjalnych właściwości materiału, z którego są zbudowane. Cała konstrukcja tego typu jest stosunkowo lekka, lecz przy tym bardzo wytrzymała. Ich estetyka sprawia, że doskonale komponują się praktycznie z każdym stylem. Drewno jest ciepłe w dotyku i przyjemne dla oka, dlatego ludzie cenią sobie schody zbudowane z tego materiału.

Umiejętności stolarskie zawodowców umożliwiają stworzyć konstrukcję o rewelacyjnych właściwościach. Schody drewniane zazwyczaj stawiane są dopiero podczas aranżacji wnętrz. Dlatego w tym przypadku możliwe jest dopasowanie ich do całego wnętrza, niezależnie od rozmiaru i stylu w nim panującego. Mogą przybierać rozmaite kształty, rewelacyjnie współgrają z cegłą i kamieniem, a przy tym są bardzo trwałe. Część osób boi się wykorzystywać drewno jako materiał budulcowy schodów. Wynika to z faktu, że tworzywo to ma opinie stosunkowo łatwego do uszkodzenia. Nic bardziej mylnego, odpowiednio zakonserwowane drewno staje się surowcem solidnym i wytrzymałym. W związku z tym warto skorzystać z usług profesjonalnych pracowni stolarskich, ponieważ tylko w takich miejscach doskonale wiedzą jak obchodzić się z tym naturalnym materiałem.

Jakie rodzaje drewna wykorzystuje się do budowy schodów?

Należy wiedzieć, że im lepsza jakość tworzywa, tym droższa jest cena za całą konstrukcję. W związku z tym najdroższym wariantem stają się schody wykonane z drewna dębowego. Ten rodzaj cechuje się dużą trwałością i bardzo wysoką estetyką. Schody w tej formie pasują do pomieszczeń o dużych rozmiarach, najczęściej znajdujących się w domach jednorodzinnych. Dzięki całej strukturze materiału budującego odznaczają się trwałością na wieloletnie i długotrwałe użytkowanie. Drugim często używanym surowcem do tworzenia schodów jest drewno sosnowe. Ich wygląd rewelacyjnie zgrywa się z wnętrzami zarówno w stylu klasycznym, jak i industrialnymi. Ten rodzaj często stosowany jest w domkach letniskowych lub altanach. Nierzadko schody sosnowe wykorzystywane są jako dostęp do poddasza. Niestety drewno tego typu odznacza się dużą miękkością, lecz istnieje wiele sposobów, aby zapobiec powstawaniu uszkodzeń na ich powierzchni. Po prostu wystarczy odpowiednio je zabezpieczyć przy użyciu stosownych środków pielęgnacyjnych. To samo dotyczy wersji wykonanej z materiału pochodzącego ze świerków. Gdy pojawia się chęć posiadania schodów drewnianych dębowych lub sosnowych, warto skorzystać z wiedzy i usług doświadczonego stolarza np. Mirosława Koniecznego.

Wygląd całej konstrukcji schodów.

Schody drewniane mogą przybierać rozmaite kształty i formy. Jest to uzależnione od miejsca, w którym mają stanąć, stylu wnętrza oraz wizji właściciela. Często wybieraną wersją jest ta, prosto zbudowana zwykle nazywana młynarską. Jest to zwykła, dość surowa konstrukcja, która cieszy się dużą popularnością. W wielu przypadkach tworzone są również schody drewniane zabiegowe, czyli w ich strukturze pojawia się moment skrętu w lewo lub prawo. Ta forma pozwala umiejscowić schody w niewielkich pomieszczeniach. Dodatkowo można wykonać niewielki spocznik, który pozwala przystanąć w trakcie wchodzenia czy schodzenia. Takie rozwiązanie sprawdza się, gdy klatka schodowa jest duża lub gdy w domu mają zamieszkać osoby starsze.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas