Artykuł sponsorowany Funkcjonalne urządzenie małego mieszkania

Funkcjonalne urządzenie małego mieszkania

Każde mieszkanie da się urządzić funkcjonalnie bez względu na jego metraż, rozkład czy ilość pomieszczeń. Postęp technologiczny otwiera przed nami możliwości, które pozwalają na stworzenie komfortowej, ale jednocześnie doskonale prezentującej się przestrzeni mieszkalnej. Czy na 40 m2, na które składają się jedynie dwa pokoje, mała kuchnia, łazienka i mały przedpokój da się wygospodarować królestwo dla dziecka, namiastkę sypialni i stół w salonie?

Na co dzień regał, od święta stół

Urządzenie salonu, który jest jednocześnie pokojem dziennym, gabinetem i jadalnią, to nie lada wyzwanie. Aby nie przytłoczyć niewielkiej powierzchni mnogością obowiązkowych elementów wyposażenia, warto połączyć funkcję estetyczną i praktyczną. Pozwala na to nowoczesne połączenie w postaci designerskiego regału, który po szybkim rozłożeniu staje się wygodnym miejscem spożywania posiłków.

Choć w sklepach stacjonarnych częściej spotkamy się z tradycyjnymi kompletami jadalnianymi, a jedynym dostępnym substytutem sypialni  jest uciążliwy w rozkładaniu narożnik, to ogromny wybór mebli dedykowanych znaleźć można w sklepach internetowych, które zaskakują innowacyjnością swoich propozycji. Jedną z takich nowinek jest łóżko w szafie.

Czy w tym domu jest łóżko?

Wiele osób nie wyobraża sobie spania na co dzień na kanapie. Z drugiej strony możliwości lokalowe czasem nie pozwalają na stworzenie zacisznej sypialni, szczególnie w sytuacji, kiedy rodzice muszą wyprowadzić się ze swojego dotychczasowego azylu na rzecz pokoju dla dziecka. Jak jednak podkreśla specjalista z firmy Abro, zajmującej się sprzedażą akcesoriów meblowych, potrzeba jest matką wynalazków, na przykład takich w postaci łóżka chowanego w szafie.

Mechanizm opiera się na podnośniku sprężynowym lub gazowym, który pozwala na zamocowanie stelaża do frontu szafy oraz swobodne składanie i rozkładanie systemu. Co więcej,  ta technika charakteryzuje się wysokim obciążeniem, dlatego też na łóżku spokojnie mogą spać dwie dorosłe osoby. Nie musimy również martwić się o to, że stelaż wypadnie nam z szafy – w zależności od rodzaju systemu, można go regulować za pomocą śruby lub też zabezpieczyć specjalnym hakiem.

Jak widać, nawet niewielkie lokale mogą być miejscem na codzienne obowiązki, pracę, relaks i spotkania ze znajomymi, a aranżacja małego mieszkania może być prawdziwą przyjemnością. Choć ten proces wiąże się z koniecznością postawienia na funkcjonalne pomysły, jakie oferują nam sklepy z akcesoriami meblowymi, to jednak pozwala na stworzeniu niepowtarzalnej przestrzeni.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas