Artykuł sponsorowany Etapy tworzenia mebli kuchennych we współpracy z firmą BAD-MEB

Etapy tworzenia mebli kuchennych we współpracy z firmą BAD-MEB

Meble kuchenne na wymiar, które projektowane są i tworzone na specjalne zamówienie, znacznie różnią się od gotowych do kupienia zestawów. Najczęściej są one znacznie wyższe jakościowo, a także ciekawsze, jeśli chodzi o ich estetykę. Potwierdzają to fachowcy z pracowni meblarskiej BAD-MEB z Żywca, która stara się spełnić najśmielsze oczekiwania klientów. Meble kuchenne na wymiar firma ta tworzy na podstawie dostarczanych koncepcji. Jak zatem wygląda cały proces tworzenia wyposażenia kuchni?

Wywiad z klientem

Pierwszym krokiem ku tworzeniu przepięknej i funkcjonalnej kuchni jest wybranie pracowni meblarskiej. W przypadku podjęcia współpracy z firmą BAD-MEB jej doradcy przeprowadzą z klientem złożony wywiad. Muszą oni poznać oczekiwania zamawiającego, jego budżet, a także gusta. Klient może przedstawić również swoje inspiracje i koncepcje, a niebywale ważne jest to, by określił, z jakich materiałów mają być wyprodukowane zestawy.

Wywiad dotyczy też wszystkich elementów wyposażenia mebli, od blatów i zlewozmywaków począwszy, na oświetleniu i sprzętach AGD kończąc. Współpraca rozpoczyna się zaś podpisaniem wstępnej umowy.

Wizja lokalna w domu klienta

Po poznaniu koncepcji klienta zespół projektantów mebli i stolarzy BAD-MEB pojawia się w domu klienta w celu wykonania wizji lokalnej. Pomieszczenie kuchenne dokładnie jest mierzone, a specjaliści zwracają uwagę nawet na rozmieszczenie okien, drzwi, instalacji elektrycznych i sanitarnych oraz kratek wentylacyjnych. Pod uwagę biorą również wzrost domowników, materiały wykończeniowe ściany czy natężenie promieniowania słonecznego w pomieszczeniu.

Wizja lokalna pozwala stworzyć funkcjonalny projekt oraz kuchnię idealnie dopasowaną do geometrii wnętrza. Zespół BAD-MEB słynie m.in. z tworzenia pięknych mebli dla mniejszych mieszkań i domów.

Projekt mebli kuchennych z wizualizacjami

Niebywale ważnym etapem prac przy tworzeniu mebli kuchennych na wymiar jest przygotowanie ich projektu. Firma BAD-MEB pozwala uczestniczyć w tym procesie inwestorom tak, by finalnie uzyskali oni szafki i pozostałe wyposażenie kuchni wedle swoich oczekiwań. Szczególnie ważne są wizualizacje komputerowe, dzięki którym klient może zobaczyć meble takimi, jakie będą po wyprodukowaniu. To wtedy ma on możliwość zażądania poprawek czy wprowadzenia modyfikacji.

Sam projekt nigdy zaś nie dotyczy tylko estetyki mebli kuchennych. Jego składowymi są również opracowania techniczne i obliczeniowe, pełen kosztorys oraz lista potrzebnych materiałów do realizacji zlecenia.

Produkcja mebli w nowoczesnej pracowni

Produkcja mebli na wymiar odbywa się w pracowni BAD-MEB na specjalistycznych maszynach, które słyną z precyzji co do jednej setnej milimetra. Część prac przeprowadzanych jest też ręcznie, co szczególnie ważne jest wtedy, kiedy fronty mają mieć liczne wzory czy innego rodzaju ornamenty. W trakcie produkcji montowane są również okucia, zawiasy i inne systemy otwierania, a także przeszklenia.

Szczególną precyzję firmą BAD-MEB zachowuje zaś przy obróbce blatów. Niezależnie od tego, czy klient zamówił je w formie płyt kamiennych, czy drewnianych, montowane są one dopiero w domu inwestora. Często wykańczane są szkłem hartowanym.

Dostawa mebli i ich montaż

Współpraca klienta, który zamówił meble kuchenne z firmą BAD-MEB, kończy się na przywiezieniu przez pracownię wszystkich mebli oraz na ich właściwym zamontowaniu. Specjaliści z Żywca wykonują pracę bardzo dokładnie tak, by uniknąć powstawania nieestetycznych szczelin. Inwestor może też liczyć na założenie zlewozmywaka oraz umieszczenie sprzętów AGD (lodówek, lodóweczek na wina, piekarników, zmywarek) w przygotowanych zabudowach.

Montażyści firmy BAD-MEB sprawdzają również prawidłowość działania oświetlenia szafek. Następnie zaś przekazują olśniewającą kuchnię w ręce zadowolonych domowników.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas