Artykuł sponsorowany Drewniane meble, czyli powiew natury w mieszkaniu

Drewniane meble, czyli powiew natury w mieszkaniu

Meble drewniane nie tracą na popularności. Królują w aranżacji wnętrz od kilku sezonów i nic nie wskazuje na to, by ten stan rzeczy w najbliższym czasie uległ zmianie. Dlaczego wspomniane elementy wyposażenia budzą tak duże zainteresowanie wśród architektów, projektantów i „zwyczajnych” klientów? Na co zwracać uwagę przy wyborze przywołanych komponentów?

Jakie są najważniejsze zalety mebli drewnianych?

Co przemawia na korzyść mebli z drewna? Przede wszystkim ich naturalność. Wprowadzają do wnętrza klimat sprzyjający wyciszeniu i odprężeniu. Ocieplają je i sprawiają, że aranżacja staje się bardziej przytulna, a jednocześnie nabiera ponadczasowego charakteru.  Co ważne ze wspomnianego materiału można wykonać praktycznie wszystko – poczynając od szafek kuchennych, poprzez biurka, regały i komody, a na łóżkach czy szafach kończąc.  Świadczeniem tego typu usług zajmuje się coraz więcej podmiotów, między innymi pracownia MARIO MEBLE z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim. Firma  realizuje indywidualne projekty na zamówienie, ale może też skręcić i zamontować  zabudowy zakupione w sklepach. 

Jednym z niewątpliwych atutów opisywanych elementów wyposażenia jest również uniwersalność. Drewniane meble pasują do wielu różnych stylów wnętrz, nie tylko nurtów inspirowanych klasyką, lecz także tych bardziej nowoczesnych, na przykład minimalistycznych, skandynawskich, marynistycznych, industrialnych, ekologicznych czy prowansalskich. Naturalne materiały bardzo dobrze komponują  z chłodnym metalem czy betonem. Zestawienie wspomnianych przeciwieństw daje ciekawy efekt wizualny i pozwala urządzić oryginalne wnętrze. 

Jak wybrać dobre meble z drewna?

Przy zakupie należy zwracać szczególną uwagę na gatunek drewna, z jakiego zostały wykonane dane meble. Każdy rodzaj ma bowiem nieco inne właściwości. Teak, jatoba czy merbau wykazują dużą odporność na działanie wody. Dlatego mogą być wykorzystane w pomieszczeniach, gdzie panuje duża wilgoć, na przykład w kuchni i w łazience. Z kolei dąb jest niezwykle trwały i wytrzymały. Trudno go uszkodzić i zniszczyć. Doskonale sprawdzi się w warunkach intensywnej eksploatacji. Wytwarza się z niego blaty kuchenne,  biurka oraz stoły.

Warto zauważyć, że poszczególne gatunki drewna różnią się nie tylko parametrami technicznymi, lecz także estetyką. Jasne warianty – grab, buk, jesion, świerk lub jodła  – dobrze odnajdują się w stylu skandynawskim, marynistycznym i prowansalskim, ciemne natomiast – doskonale komponują się z designem industrialnym i nowoczesnym.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas