Artykuł sponsorowany Drewniane drzwi wejściowe – elegancka wizytówka domu

Drewniane drzwi wejściowe – elegancka wizytówka domu

Pięknie zaprojektowane drzwi zewnętrzne podkreślają styl architektoniczny domu i stanowią solidne zabezpieczenie nieruchomości. Pomimo prób replikacji za pomocą tworzyw sztucznych i polimerów, nic nie może się równać z trwałym, wypróbowanym przez lata, pięknem prawdziwego drewna. Sprawdźmy, jak wybrać najlepsze drewniane drzwi wejściowe, i na jakie parametry zwrócić uwagę.

Liściaste czy iglaste – jakie drewno wybrać?

Wysoka jakości drzwi z twardego drewna zapewnia niezrównane poczucie elegancji, ponadczasowy wygląd i unikatowe dekoracyjne wykończenie. Preferowanym wyborem do drzwi zewnętrznych jest twarde drewno liściaste, które stanowi solidną barierę antywłamaniową i występuje w wielu odcieniach.
Dwa ważne czynniki brane pod uwagę podczas wstępnych konsultacji projektowych to kierunek i ekspozycja wejścia. Drzwi skierowane z północy na północny wschód to idealna lokalizacja, która pozwoli utrzymać piękny wygląd litego drewna bez potrzeby częstej konserwacji. Jeśli jednak wejście jest skierowane na południowy zachód, z minimalnym zwisem, i otrzymuje wiele godzin światła dziennego, istnieje ryzyko szybszego wyblaknięcia i zużycia, dlatego może być konieczne częstsze odnawianie.

Trwałość drzwi zewnętrznych – wymogi w stosunku do drewna

Wybierając materiały na drzwi zewnętrzne, należy wziąć pod uwagę elementy wykraczające poza estetykę. Wszystkie rodzaje drewna powinny być solidne strukturalnie, bardzo trwałe i odporne na rozkład, a także odporne na sezonowe zmiany z minimalnym kurczeniem się lub pęcznieniem. Specjaliści od drewnianych mebli i akcesoriów z firmy Jonmar nie tylko wyjaśnią kluczowe różnice w gatunkach drewna i właściwościach użytkowych, ale też stworzą projekt drzwi na indywidualne zamówienie. Drewniane drzwi na wymiar, wykonane z litego drewna, nie tylko spełnią funkcję ochronną, ale też uwydatnią unikatową architekturę obiektu.

Drewno liściaste – drzwi zewnętrzne z litego drewna

Wybór twardego drewna do systemu drzwi zewnętrznych wymaga starannego przemyślenia. Najlepszym uniwersalnym drewnem do drzwi zewnętrznych jest mahoń – trwałe, atrakcyjne drewno liściaste o słojach przypominających wstążkę. Ten ciężki gatunek drzewa zapewnia stabilność, długotrwałe użytkowanie i trwałe piękno; dobrze znosi warunki atmosferyczne i bezproblemowo integruje się z wieloma stylami architektonicznymi – od klasycznego po minimalistyczny.

Drzwi zewnętrzne wymagają stabilności, trwałości, stylu i funkcjonalności. Doświadczony stolarz może dostarczyć wskazówek przy wyborze drewna i  dobrać gatunek, który spełni jednocześnie wymogi funkcjonalne i estetyczne.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas