Artykuł sponsorowany Domowa biblioteczka. Co powinna zawierać?

Domowa biblioteczka. Co powinna zawierać?

Domowa biblioteczka jest marzeniem każdego mola książkowego i kolekcjonera książek. Kiedy jest dobrze zaplanowana i zorganizowana pozwala nie tylko na szybkie znalezienie poszukiwanej lektury, ale przede wszystkim na piękne wyeksponowanie swoich zbiorów. Radzimy, co powinna mieć domowa biblioteczka, aby mogła spełniać swoją rolę.

Dlaczego domowa biblioteczka jest potrzebna?

Każdy, kto kocha czytać i kupować książki marzy o tym, by posiadać piękną i funkcjonalną biblioteczkę. Niestety, często pozostaje ona tylko w sferze marzeń, ponieważ w wielu domach i mieszkaniach nie ma wystarczającej ilości miejsca, by przeznaczyć ją jedynie na książki. Albo tak właśnie wydaje się domownikom.

Książki często traktowane są po macoszemu i składowane są w pudłach w garażu lub piwnicy. To ogromny błąd, którego konsekwencją może być zniszczenie książek. Ale to nie wszystko: chowając swoje zbiory w zamkniętych pudełkach nie możemy ani po nie sięgać w dowolnym momencie, ani pochwalić się nimi przed swoimi gośćmi. Warto więc znaleźć sposób na to, by w swoim mieszkaniu stworzyć domową biblioteczkę – radzi ekspert reprezentujący Centrum Wyposażenia Wnętrz GOJA.

Jak zaprojektować idealną domową biblioteczkę?

Wydawać może się, że tylko właściciele domów i dużych mieszkań mogą pozwolić sobie na domową biblioteczkę. Prawda jest jednak zupełnie inna, a wszystko zależy od waszej kreatywności. Wystarczy dobrze przyjrzeć się przestrzeni w swoim mieszkaniu i zastanowić się gdzie i jak dużo miejsca możecie przeznaczyć na własną biblioteczkę.

Dobrym pomysłem jest stworzenie półek sięgających od podłogi aż po sam sufit. To rozwiązanie sprawdzi się w każdym domu i mieszkaniu, bez względu na jego metraż. Jeśli  pomieszczenie jest wysokie, warto zdecydować się na kupno eleganckiej drabinki, która pozwoli wygodnie sięgać po wszystkie książkowe pozycje dostępne w waszych zbiorach.

W domowej biblioteczce niepotrzebne są żadne udziwnienia – wystarczy wyposażyć ją w odpowiednio pojemne półki, aby pomieściły całą waszą kolekcję. Warto jednak pamiętać, aby zdecydować się na taki mebel, który swoim stylem będzie pasował do stylu pomieszczenia oraz pozostałych elementów jego wyposażenia.

Domowa biblioteczka na małym metrażu

Jeśli nie posiadacie na tyle wolnej przestrzeni, by stworzyć klasyczną domową biblioteczkę w gabinecie, możecie wstawić ją do dowolnego pomieszczenia, na przykład do sypialni, gabinetu lub na korytarz. Co więcej, dobrym pomysłem może się okazać urządzenie biblioteczki pod schodami. Taka domowa biblioteczka z pewnością przyciągnie spojrzenia odwiedzających was gości.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter