Materiał Partnera Dlaczego warto zainwestować w aluminiowe meble ogrodowe?

Dlaczego warto zainwestować w aluminiowe meble ogrodowe?

Meble ogrodowe to niezbędny element wyposażenia, który pozwala na komfortowe spędzanie czasu i wygodny wypoczynek. Wśród różnych rodzajów zestawów szczególnie wyróżniają się ogrodowe meble aluminiowe. Oferują użytkownikom atrakcyjny wygląd i wysoką wytrzymałość. Sprawdzą się nie tylko w ogrodzie czy na tarasie, ale również jako umeblowanie ogrodu zimowego.

 

Meble ogrodowe – uniwersalny element każdej aranżacji

Istnieje wiele sposobów na urządzenie ogrodu oraz rodzajów elementów, które mogą być użyte przy jego projektowaniu. Wielu zwolenników mają ogrody możliwie blisko naśladujące naturę, utrzymane w stylu angielskim. Często wybierane są również projekty ogrodów w stylu włoskim lub francuskim, bardzo zorganizowane, dbające o symetrię i geometryczną precyzję w kształtowaniu najmniejszych detali. Popularnością cieszą się również ogrody orientalne, kładące nacisk na harmonię i równoważenie wszystkich elementów. Modne są także ogrody nowoczesne, w których króluje oszczędny minimalizm i akcent na możliwie proste formy.

Podobnie zróżnicowanie panuje w doborze gatunków roślin oraz stosowanych ozdób. Wiele osób nie wyobraża sobie ogrodu bez zbiornika wodnego, fontanny czy kaskady. Inni są zdania, że wyposażeniem obowiązkowym jest palenisko lub grill ogrodowy. Liczne grono użytkowników ogrodów decyduje się na budowę skalniaków i szerokie wykorzystywanie kamienia dekoracyjnego na schody czy tarasy. Wśród wielu gustów wspólny pozostaje jednak niezmiennie jeden podstawowy element. Wszyscy właściciele ogrodów zgadzają się, że nie można wyobrazić sobie go wyobrazić bez zestawu mebli ogrodowych – zauważa przedstawiciel firmy New Garden Style, która dostarcza akcesoria do aranżacji ogrodów.

Komplet mebli ogrodowych to najważniejszy element, który pozwala na pełne korzystanie z uroków przydomowej zieleni. Dzięki meblom ogrodowym można wypoczywać wśród zieleni, spożywać posiłki, spotykać się z rodziną i znajomymi, a często nawet pracować, korzystając z przenośnego komputera i internetu.

Meble ogrodowe są oferowane w bardzo wielu różnych rodzajach. Najpopularniejsze są krzesła i stoły ogrodowe, jednak można znaleźć również narożniki, kanapy czy fotele. Producenci oferują także zestawy modułowe, które można kształtować w niemal dowolny sposób, podobnie jak komplety wypoczynkowe przeznaczone do użytku we wnętrzach. Wśród mebli ogrodowych można też znaleźć sporo elementów dodatkowych. Są to różnego rodzaju pufy, podnóżki, leżaki czy ławki.

Jeśli chodzi o materiały, z których produkuje się meble ogrodowe, to są to zarówno tradycyjnie wykorzystywane tworzywo sztuczne i drewno, jak i nowoczesne – metal, technoratan czy beton. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza meble aluminiowe. Składa się na to zarówno atrakcyjny wygląd tego metalu, jak i jego znakomite właściwości użytkowe.

 

Zalety mebli aluminiowych

Meble ogrodowe wykonane z aluminium są bardzo interesującą alternatywą dla mebli drewnianych czy zrobionych z tworzywa. Meble aluminiowe są chętnie wybierane przez klientów ze względu na niepowtarzalne połączenie intrygującego wyglądu i znakomitych cech użytkowych. Jednym z powodów tego stanu rzeczy jest to, że aluminium jest szczególne często wykorzystywane w projektach bardzo nowoczesnych, które stawiają na proste, geometryczne kształty i daleko posuniętą oszczędność, gdy idzie o stosowanie ozdób. Mebla aluminiowe będą więc znakomicie komponowały się ze współczesnymi budynkami o minimalistycznych bryłach, z dużymi przeszkleniami i używanymi dziś powszechnie materiałami takimi jak beton, metal, kamień naturalny czy ceramika. Jednak co ciekawe, nowoczesne meble aluminiowe prezentują się równie dobrze także w bardziej tradycyjnym otoczeniu.

Osoby decydujące się na meble ogrodowe z aluminium podkreślają często, że jest to metal o niezwykłych właściwościach. W przypadku mebli ogrodowych najważniejsza będzie jego niewielka masa, która wynika z małej gęstości aluminium. Jest ona aż trzykrotnie niższa niż w przypadku żelaza, dlatego meble aluminiowe łatwo przenosić i przestawiać. Większych problemów transportowych nie sprawią ani duże stoliki ani leżaki czy sofy.

Wielką zaletą aluminium jest jego wysoka odporność na korozję. Na powierzchni tego metalu tworzy się samoczynnie warstwa tlenku, który zabezpiecza go przed pojawianiem się ognisk rdzy. Dużym plusem jest również to, że na zarysowanym fragmencie aluminium po dość krótkim czasie pojawi się nowa warstwa tlenku. Nawet tego rodzaju uszkodzenia nie są więc czynnikiem prowadzącym do zniszczenia struktury metalu. Aluminiowe meble ogrodowe mogą więc być eksploatowane bez obaw o to, że zaszkodzi im duża ilość wilgoci, czy wręcz stałe narażenie na opady atmosferyczne.

Meble z aluminium dobrze znoszą niską temperaturę. Dzięki temu mogą być pozostawione na zewnątrz również podczas zimy. Nie przeszkadza im również duże nasłonecznienie ani letnie upały. Aluminium rozszerza się wprawdzie nieco pod wpływem temperatury, jednak nie wiąże się to z trwałym odkształceniem, jak w przypadku naturalnego drewna.

Ważną cechą aluminium jest również łatwość, z jaką może być obrabiane. Projektanci mebli mogą więc tworzyć z niego nawet bardzo śmiałe kształty, również za sprawą dobrej wytrzymałości mechanicznej tego metalu. Dodatkowym atutem aluminium jest to, że może być malowane na dowolny kolor. Atrakcyjne powłoki nakładane proszkowo sprawiają, że meble mogą być oferowane w bardzo szerokiej palecie barw.

Zakup mebli aluminiowych to możliwość cieszenia się atrakcyjnym wyglądem czy mało kłopotliwa eksploatacja oraz bardzo opłacalna inwestycja. Meble ogrodowe z aluminium są niezwykle trwałe, odporne na warunki zewnętrzne i wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Raz kupiony komplet może być użytkowany przez wiele lat bez konieczności napraw czy konserwacji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas